Královský balet

Čtvrtek 10. 11. 2022, 17:00, Kino Radnice

F. Liszt: Mayerling

Délka: 3 hodiny 25 minut (2 přestávky)

Choreografie: Kenneth MacMillan

Dirigent: Koen Kessels

Účinkují: Ryoichi Hirano, Natalia Osipova

Tato klasika Královského baletu, inspirovaná skutečnými událostmi, zobrazuje posedlosti korunního prince Rudolfa, které vedou až ke skandálu vraždy a sebevraždy s jeho milenkou Mary Vetserovou. Tísnivý půvab rakousko-uherského dvora v 80. letech 19. století předkládá scénu pro napínavé drama psychologických i politických intrik.Mistrovsky vyprávěný balet Kennetha MacMillana z roku 1978 je nyní uveden u příležitosti 30. výročí úmrtí tohoto slavného choreografa. Uvidíte Královský balet v jeho nejdramatičtější podobě, včetně silných  souborových  scén  i  některých  z  nejodvážnějších  a  emočně  nejnáročnějších  pas  de  deux  v baletním repertoáru.
VSTUPENKA


Čtvrtek 15. 12. 2022, 17:00, Kino Radnice
Královský balet: Diamantová oslava

Délka: bude upřesněna
Choreografie: Christopher Wheeldon, Valentino Zucchetti, Pam Tanowitz, George Balanchine, Joseph Toonga   
Účinkují: Matthew Ball, Francesca Hayward, Lauren Cuthbertson, William Bracewell, Marianela Nuñez

Oslnivý  komponovaný  večer  Královského  baletu  oslaví  60.  výročí  Friends  of  Covent  Garden  a připomene úžasnou podporu přátel Royal Opera House v historii i současnosti.Program ukáže šíři a rozmanitost repertoáru Královského baletu klasických, moderních i historických děl.  Uvede  světové  premiéry  krátkých  baletů  Pam  Tanowitzové, Josepha  Toongy  a  Valentina Zucchettiho. Poprvé v Royal Opera House bude uveden balet For Four Christophera Wheeldonaa program doplní i Diamanty George Balanchina.
VSTUPENKA


Čtvrtek 22. 12. 2022, 17:00, Kino Radnice
P. I. Čajkovskij: Louskáček

Délka: 2 hodiny 45 minut (1 přestávka)
Hudba: P. I. Čajkovskij 
Choreografie: Peter Wright podle Lva Ivanova  
Dirigent: Barry Wordsworth

Připojte  se  ke  Klárce  během  Štědrého  večera,  který  se  stane  velkým  kouzelným  dobrodružstvím.  Nádherná Čajkovského  hudba  doprovází  Klárku  a  jejího  začarovaného  Louskáčka  v  boji  proti  Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace Petera Wrightapro Královský balet si drží pravé kouzlo této pohádkové klasiky pro celou rodinu a představuje jeden z nejlepších způsobů, jak objevit krásy baletu.
VSTUPENKA


Čtvrtek 2. 2. 2023, 17:00, Kino Radnice
J. Talbot: Jako voda na čokoládu

Délka: 3 hodiny 10 minut (1 přestávka)
Hudba: Joby Talbot 
Choreografie: Christopher Wheeldon 
Dirigent: Alondra de la Parra
Účinkují: Francesca Hayward, Marcelino Sambé

Moderní  mexická  klasika  magického  realismu  poskytuje  předlohu  pro  nové  dílo  choreografa  Christophera Wheeldona. Ten stejně jako u jeho předchozích produkcí pro Královský balet Alenka v  říši  divů  a  Zimní  pohádka  spolupracoval  se  skladatelem  Jobym  Talbotem  a  designerem  Bobem Crowleym.Balet je inspirován románem Laury  Esquivelové – strhující rodinnou ságou o lásce plné překážek. V této koprodukci s American Ballet Theatre působí mexický dirigent Alondra de la Parra také jako hudební konzultant k nové Talbotově hudbě. Wheeldon úzce spolupracoval přímo s autorkou knižní předlohy na přetvoření jejího bohatě vrstveného příběhu do zábavného a strhujícího nového baletu.
VSTUPENKA


Čtvrtek 11. 5. 2023, 17:00, Kino Radnice
S. Prokofjev: Popelka

Délka: 3 hodiny
Hudba: Sergej Prokofjev
Choreografie: Frederick Ashton   Dirigent: Koen Kessels

Pohádková Popelka choreografa Fredericka Ashtona, který stál u zrodu Královského baletu, oslavila tuto sezónu 75. výročí. Po více než deseti letech se nyní tato nesmrtelná klasika s hudbou Sergeje Prokofjeva vrací v nové produkci zpět na pódium Royal Opera House. Tvůrčí tým přináší prvky filmu, divadla,  tance  i  opery  pro  novou  atmosféru  Popelky  –  věčného  světa  pohádkových  víl,  dýňových  kočárů, krásných princů a hledání pravé lásky.
VSTUPENKA


Čtvrtek 22. 6. 2023, 17:00, Kino Radnice
P. I. Čajkoskij: Šípková Růženka

Délka: 3 hodiny 25 minut (2 přestávky)
Hudba: P. I. Čajkovskij 
Choreografie: Marius Petipa 

Dodatečná choreografie: Frederick Ashton,Anthony Dowell, Christopher Wheeldon   Dirigent: Koen Kessels

Šípková  Růženka  má  v  srdci  a  historii  Královského  baletu  speciální  místo.  Jednalo  se  o  první  představení, které se v Royal Opera House uskutečnilo po jeho znovuotevření po 2. světové válce v roce 1946. V roce 2006 byla tato původní inscenace obnovena a znovu těší své diváky. Nechte se unést úchvatnou Čajkovského hudbou a přepychovou pohádkovou scénou Olivera Messela s tímto skutečným klenotem baletního repertoáru.
VSTUPENKA

Aktuality

Předpremiéra | Avatar: The Way of Water

Předpremiéra | Avatar: The Way of Water

14. 12. | 19:00 | Kino Radnice
PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN!
Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Pro jedinečný zážitek na velkém plátně Kina Radnice napomáhá i štědrá stopáž 190 minut, díky níž budou upraveny promítací časy.

Promítat budeme v té nejlepší kvalitě: ve 3D HFR 2K 5.1 S a 2D 4K 5.1 S

Těšíme se na Vás!

Křest knihy Jablonecké korálky

Křest knihy Jablonecké korálky

7. 12. | 17:30 | Kino Junior
Představení nové knihy s autogramiádou oblíbených knihotvůrců Marka Řeháčka, Petra Ferdyše Poldy a fotografa Jana Pikouse ml. Kniha Jablonecké korálky není navzdory názvu o sklářích a sklářství, ale korálky jsou obrazně představeny jako drobné zajímavosti v jabloneckých ulicích. Za zvýhodněnou cenu bude možné knížku zakoupit přímo na místě.
Cena vstupného je 20 Kč.

Vstupenky jsou již v prodeji.

Výherní čísla permanentek

Výherní čísla permanentek

Vylosovaná čísla permanentek. Výhercům gratulujeme.
Výhry jsou připraveny od 21. 11. na pokladně Kina Radnice (v otvíracích hodinách), výherci se musí prokázat permanentkou s výherním číslem.