Kino Radnice Kino Junior Letní Kino

Tisková zpráva

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech byl slavnostně ukončen, ale pokud jste ho nestihli nemusíte zoufat. Vedoucí Jabloneckých Kin byl osobně na festivalu a po dařilo se mu přivézt jedny z nejzajímavějších filmů!

 

Přijďte načerpat festivalovou atmosféru a shlédnout nejnovější snímky přímo z Karlových Varů!

 

Filmové lahůdky uvedeme v Kině Junior od soboty 25. září do středy 29. září. Zahajovacím snímkem je nový český loutkový film Myši patří do nebe, který uvedeme dříve, než je oficiální datum premiéry. Pojednává o Myšce Šupito a lišákovi Bělobřichovi, kteří se po jedné nehodě setkávají ve zvířecím nebi. Přestože byli dříve zapřisáhlými nepřáteli, během společné cesty nebeským světem k sobě získají důvěru a naleznou podstatu opravdového přátelství. Dalším snímkem je Atlas ptáků režiséra Olma Omerzu pojednávající o stárnoucím majiteli technologické firmy (Miroslav Donutil), který podřídil celý svůj život práci. O to silněji jej zasáhne, když se věci náhle zvrtnou. Dále uvedeme romanci Marťanské lodě s Eliškou Křenkovou a Martinem Kyšperským v hlavních rolích lyrického snímku nabízejícího zamyšlení nad tím, jak hluboce můžeme poznat a pochopit jinou lidskou bytost a zda láska sama o sobě stačí. Animované humanistické pojednání o dynamice lidských vztahů Moje slunce Mad přináší poselství o důležitosti vzájemného respektu a porozumění. Drama Zrcadla ve tmě vypráví rozhodným filmovým jazykem, v němž mají stejnou váhu obdivuhodně přesné dialogy i výmluvná lidská tvář. Výsostně soudobý pohled na lidi okolo třicítky, který se ptá, zda se lze spolehnout na lásku k druhému, když se nevyznáte ani sami v sobě. Také jsme pro Vás připravili tyto dokumenty: Jednotka intenzivního života pojednává o lékařích Ondřeji a Kateřině pečujících o své pacienty ze všech sil. Jako vedoucí oddělení paliativní péče VFN čelí nevyhnutelnosti konce. Dokumentaristka Adéla Komrzý s empatií sobě vlastní ukazuje, že zatímco zemřít nelze dobře nebo špatně, kvalitu života nemocných lze zlepšit vždy. Dokumentární snímek Láska pod kapotou je nebývale charismatický portrét muže bojujícího s traumaty minulosti, který se s odzbrojující přímočarostí upíná k naději na štěstí a důstojný život po boku nové partnerky. Ze zahraničních filmů jsme získali drama Quo vadis, Aida?. Nekompromisní a zároveň hluboce lidský snímek režisérky Jasmily Žbanić svou emoční silou dalece předčí většinu válečných filmů. Nesoustředí se totiž na vykreslení násilí, ale na příběh konkrétní ženy a nepředstavitelná dilemata, která před ní válka staví. Americké drama Klícka je zneklidňující, esteticky precizní a je příznačně zasazeno do doby bujícího ekonomického liberalismu reaganovské Ameriky. Mysteriózní snímek Last and First Men, experimentální audiovizuální sci-fi báseň Jóhanna Jóhannssona je zasazena do daleké budoucnosti, v níž lidstvo dospělo k zániku. Nabízí unikátní zážitek mimo známý čas a prostor. Majestátní černobílý vizuál rezonuje s typicky dunivým sound designem islandského autora a společně s recitativem Tildy Swinton vytváří působivý celek.

Aktuality

Filmový klub | Plná 6

Filmový klub | Plná 6

30. 6. | 22:00 | Letní Kino
Dokumentární portrét jednoho z nejlepších českých motocyklových závodníků na přírodních okruzích Kamila Holána.

Využijte slevu na vstupném s kartičkou Filmového klubu.

Kino Občerstvení | Letní Kino

Kino Občerstvení | Letní Kino

26. 6. | 22:00 | Předpremiéra | Mimoni 2: Padouch přichází (2D/D)
Předpremiéra Mimoňů se speciálním žluto-modrým popcornem v KINO OBČERSTVENÍ a tématickou nabídkou ve stánku PIVO A GRIL na Letním Kině !

Těšíme se na Vás!

Otvíračka Letního Kina | Vyhlášení vítěze

Otvíračka Letního Kina | Vyhlášení vítěze

25. 6. | 22:00 | Letní Kino
Vyhrál snímek Spider-Man: Bez domova.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!