Naše 3D

Na Avatara ve 3D do jablonecké Radnice.

Jediné kino v republice, které Vám nabízí podobný 3D systém jako má IMAX !!!!

Kino Radnice jako jediná v republice má nainstalovaný SONY projektor s profesionálním 3D systémem, bez blikání (triple flash) “easy.on.the.eye”, v kombinaci s HFR tak dosahuje nepřekonatelného 3D zobrazení…

Jednoduše řečeno: máme dva projektory a každý z nich promítá 3D obraz na jedno z Vašich očí. 

V souvislosti s blížícím se opětovném uvedení filmu Avatar do českých kin 22. září a premiérou pokračování Avatar: The Way od Water  15. prosince, se vrací otázka uvádění filmů ve stereoskopickém 3D zobrazení. Jen dvě kina v České republice nabízí takzvanou duální projekci.

Kino Radnice v Jablonci nad Nisou je vybavené dvojicí projektorů známé značky Sony s rozlišením 4K se skoro devíti miliony obrazových bodů. O správné nastavení obou projektorů se stará automatický systém Sony Finity, který pomocí kalibrační kamery nastavuje každé ráno před začátkem prvního představení oba projektory pro nejideálnější zobrazení. 

Nejbližší kino, kde si takto kvalitně můžete Avatara ve 3D užít, se nachází až v Praze a sice IMAX na Flóře, které rovněž využívá duální projekci dvou projektorů. 

Princip spočívá v současném promítání dvou snímků s rozlišením 2k, přičemž každý z obou snímků, určených vždy pro jedno nebo druhé oko diváka, je promítán s opačnou kruhovou polarizací. Jednotlivé snímky se promítají samostatnými objektivy přes speciální dvojitý projekční 3D objektiv osazený příslušnými filtry.

Divák je pak vybaven brýlemi, které zajišťují separaci obou polarizovaných obrazů se spektrálními filtry.

Tedy že se obraz promítá dvěma projektory místo jedním a každý projektor promítá obraz pro jedno oko. Ten se odděluje pomocí polarizačních filtrů umístěných před objektivy obou projektorů a po odrazu od metalického projekčního plátna se rozdělí v polarizačních brýlích, které musí mít každý divák nasazené, takže ve výsledku vidí stereoskopický 3D obraz. Dva projektory pak zaručují, že i ve 3D zobrazení nebude obraz tmavý a bude kontrastnější a jasnější, než u 3D projekcí z jednoho projektoru. 


V Jablonci byl v roce 2019 nainstalován nový set dvou 4K projektorů  určená pro náročné 3D projekce. Systém nabízí světelný zdroj s delší životností, je již plně vybaven pro projekci snímků s HFR až 60fps a kromě skutečně vysokého světelného výkonu jsou to i další technické parametry, které ho řadí do absolutní špičky mezi 4K projektory.

Takové řešení 3D projekce, umožňují pouze projektory Sony s rozlišením 4K. Podmínkou pro správnou funkci SONY 3D projekce je použití ziskového projekčního plátna s  klasickou bílou projekční plochou.

JAK TO FUNGUJE
(VIDEO)

 


 

 

Aktuality

Předpremiéra | Avatar: The Way of Water

Předpremiéra | Avatar: The Way of Water

14. 12. | 19:00 | Kino Radnice
PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN!
Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Pro jedinečný zážitek na velkém plátně Kina Radnice napomáhá i štědrá stopáž 190 minut, díky níž budou upraveny promítací časy.

Promítat budeme v té nejlepší kvalitě: ve 3D HFR 2K 5.1 S a 2D 4K 5.1 S

Těšíme se na Vás!

Křest knihy Jablonecké korálky

Křest knihy Jablonecké korálky

7. 12. | 17:30 | Kino Junior
Představení nové knihy s autogramiádou oblíbených knihotvůrců Marka Řeháčka, Petra Ferdyše Poldy a fotografa Jana Pikouse ml. Kniha Jablonecké korálky není navzdory názvu o sklářích a sklářství, ale korálky jsou obrazně představeny jako drobné zajímavosti v jabloneckých ulicích. Za zvýhodněnou cenu bude možné knížku zakoupit přímo na místě.
Cena vstupného je 20 Kč.

Vstupenky jsou již v prodeji.

Výherní čísla permanentek

Výherní čísla permanentek

Vylosovaná čísla permanentek. Výhercům gratulujeme.
Výhry jsou připraveny od 21. 11. na pokladně Kina Radnice (v otvíracích hodinách), výherci se musí prokázat permanentkou s výherním číslem.