Seznam filmů 2023

27. 4. 2023 20:00 Rozsudek 2D/T

Rozsudek 2D/T V roce 1999 otřásla Nizozemskem brutální vražda vdovy ve městě Deventeru. Policie sice našla vraha, soud jej odsoudil, ale množství lidí s rozsudkem nesouhlasilo. Mezi nimi je i televizní reportér Bas Haan, který rozpoutá mediální štvanici na jiného podezřelého. Kdo je vrah? Kdo je oběť? Dokáže to Bas rozlišit?

27. 4. 2023 17:00 Mise asteroid 2D/T

Mise asteroid 2D/T 93 minut I MP 12
Režie: Barbara Kronenberg
Německo / Lucembursko / Polsko, 2021, Dobrodružný / Rodinný

Dvanáctiletá nadšená astronomka Ulja zjistí, že východní Evropu má zasáhnout asteroid. Ulja přesvědčí spolužáka, aby ho spolu odjeli pozorovat. Nastává závod s časem i s pronásledovateli.28. 4. 2023 17:00 Život kotěte 2D/T

Život kotěte 2D/T 83 minut I MP 12
Režie: Guillaume Maidatchevsky
Francie, 2023, Drama / Rodinný

Divoký kocourek Rrou rád hopsá po pařížských střechách. Osud se mu změní, když ho adoptuje desetiletá dívka Clémence a odveze ho s sebou na venkov. Adaptace populární knihy Marice Genevoixe.28. 4. 2023 20:00 Bludička 2D/T

Bludička 2D/T 67 minut I MP 12
Režie: Joao Pedro Rodrigues
Portugalsko / Francie, 2022, Komedie / Romantický / Sci-Fi

Píše se rok 2069 a portugalskému království hrozí, že brzy přijde o svého panovníka. Jeho Veličenstvo Alfredo leží na smrtelné posteli a kolem něj pobíhá královský vnouček zahloubaný do drobného modelu hasičského auta. Zesláblý Alfredo se proto nechává ukolébat pestrými vzpomínkami z mladí a bezbřehou fantazií. Vzpomíná na dobu, kdy se ještě jako mladý princ rozhodl opustit honosné rodinné sídlo, plné přepychového koloniálního dědictví, a vstoupil do skutečného světa. Na dobu, kdy sledoval masivní požáry portugalských lesů a přemožen enviromentálním žalem se odhodlal vzít otěže do svých rukou – a stal se dobrovolným hasičem. A na dobu, kdy ve sboru nenalezl jen volnost a zadostiučinění, ale i smyslný tanec, zpěv, lásku a žhavou přitažlivost.


29. 4. 2023 16:00 Národ velryb 2D/D

Národ velryb 2D/D 82 minut I MP
Režie: Jean-Albert Lievre
Francie, 2023, Dokumentární

Jednoho dne objeví malý chlapec na odlehlé pláži vyplavenou velrybu. Během boje o její záchranu se vydáme na dobrodružnou výpravu za těmito neobyčejnými tvory. Tvory, kteří obývají světové oceány od nepaměti. Tento jedinečný dokument nás vezme na objevitelskou cestu jejich minulostí i současností. Jak se velryby domlouvají a dá se to vůbec zjistit? Jak spolupracují při lovu? Kde tráví zimu a kde léto? A dokážou i velrybí mláďata zlobit své rodiče? Pojďte se s námi vydat na nezapomenutelnou expedici do hlubin oceánu, kde dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.29. 4. 2023 19:00 Trojúhelník smutku 2D/T

Trojúhelník smutku 2D/T 142 minut I MP 12
Režie: Ruben Östlund
Švédsko / Francie / Velká Británie / Německo, 2022, Drama / Komedie

Pět let po Čtverci, kousavé kritice ze světa moderního umění, si Ruben Östlund odvezl z Cannes svou druhou Zlatou palmu i pověst autora nejvtipnějšího filmu letošní soutěže. Příběh mladého páru Carla a Yayi začíná v prostředí modelingu, aby se ve druhém dějství přesunul na luxusní výletní loď. Svět bohatých je vděčný terč. Satira, která k němu přistoupí rafinovaně, je pak o to vzácnější. „Prodávám sračky,“ vykřikuje žoviální ruský oligarcha obchodující s hnojivy, jeden z výstředních cestujících. Vysvobodí pasažéry z marnosti života divoká bouře, jež vzedme vlny i obsahy jejich přecpaných žaludků, nebo se Östlundovy postavy v krajní situaci opět zachovají jako zvěř?


30. 4. 2023 16:00 Phi 1.618 2D/T

Phi 1.618 2D/T 91 minut I MP 12
Režie: Theodore Ushev
Bulharsko / Kanada, 2022, Dobrodružný / Sci-Fi

Stylizovaná sci-fi z Východního bloku. Lidstvo se blíží dokonalosti, byť ve chmurných podmínkách obývá brutalistní Památník Bulharské komunistické strany na vršku Buzludža. Krypton má za úkol přepsat všechny lidské knihy, co ale bude dělat s tou jedinou zakázanou, jíž napsala žena Gargara? Zvlášť v tomhle světě, kde ženy takřka neexistují.


30. 4. 2023 19:00 Blokáda 2D/T

Blokáda 2D/T 90 minut I MP 12
Režie: Ádám Tősér
Maďarsko, 2022, Drama

Rok 1990. Maďarští taxikáři chystají blokádu své vlasti na protest proti stoupajícím cenám benzínu. Režisér Ädám Tösér kombinuje hranou akci s dokumentárními záběry a sleduje ekonomické a politické zákulisí za vlády premiéra Józsefa Antalla, který se pokoušel zemi vyvázat z energetické závislosti na Sovětském svazu.


Aktuality

Příměstský tábor Jabloneckých kin

Příměstský tábor Jabloneckých kin

Je určen všem dětem, které si chtějí vyzkoušet nabouchat čerstvý popcorn v Letním kině, natočit krátký film s vlastním scénářem nebo se podívat do jinak přísně střeženého zázemí kina na promítací techniku.

Na toto léto připravujeme dva turnusy:
7. - 11. 8. 2023 a 14. - 18. 8. 2023.

Více informací naleznete v záložce KINO TÁBOR.

Předpremiéra |  Spider-Man: Napříč paralelními světy (2D/T)

Předpremiéra | Spider-Man: Napříč paralelními světy (2D/T)

31. 5. | 20:00 | Kino Radnice
Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů.

Vstupenky jsou již v prodeji!

Den dětí I Spider-Man: Napříč paralelními světy

Den dětí I Spider-Man: Napříč paralelními světy

1. 6. I 15:30 I Den dětí | Kino Junior
Přijďte si vyrobit placku se Spider-Manem do Kina Junior!
S vyrobenými plackami pak budete moci zajít na premiéru promítání filmu Spider-Man: Napříč paralelními světy od 17:00 hodin!

Těšíme se na Vás!