Program podle abecedy

Film AMITYVILLE: PROBUZENÍ

Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu, jejich radost ale netrvá dlouho. V domě se začínají dít různé nadpřirozené jevy a Bella se dozvídá, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Boj o přežití v domě plném zla právě začíná.

více

Film ANDĚL ZKÁZY | Thomas Adès

 

více

Film BLACK SABBATH: THE END OF THE END

Kapela Black Sabbath se letos v únoru rozloučila se svými fanoušky dvěma monstrózními koncerty ve svém domovském Birminghamu. Vznikl z nich koncertní snímek s lakonickým názvem The End of The End a jako každé ‚sbohem‘ je doslova nabitý emocemi. Během vystoupeních završujících téměř 50letou éru vynálezců heavy metalu zazněly nejslavnější hity v podání původního složení kapely včetně Ozzyho Osbourna, kytaristy Tonyho Iommiho a basáka Terrence „Geezera“ Butlera.

více

Film BOHÉMA | Giacomo Puccini

 

více

Film BRAZIL

Dystopická sci-fi klasika míchající Orwella, Gilliama a Felliniho se odehrává „kdesi ve 20. století“ v totalitní společnosti, která pod záminkou boje proti terorismu převzala kontrolu nad soukromím svých občanů. Mistrovský snímek Terryho Gilliama.

více

Film CESTA ČASU

„Fantastická výprava k počátku všeho.” Ambiciózní esej amerického režiséra Terrence Malicka se nezabývá ničím menším než vznikem, vývojem a zánikem známého vesmíru, životním cyklem sluneční soustavy. Na tvorbě unikátního filmu se podílela celá řada významných osobností vědeckého světa, paleontologové, biologové a astrofyzici z prestižních pracovišť po celé Zemi.

více

Film CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ?

Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne jsou nerozlučnými přáteli více než čtyřicet let. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru je přízrak domova důchodců, vzepřou se a rozhodnou se žít společně. V sedmdesáti pěti letech!

více

Film ČERNÝ PETR

Černý Petr je volně plynoucím civilním příběhem o šestnáctiletém Petrovi, který nastoupí jako prodavač do maloměstské samoobsluhy, kde je konfrontován s pokrytectvím dospělého světa. Digitálně restaurovaná verze snímku Černý Petr, čtyřiapadesát let starého celovečerního debutu Miloše Formana, se vrací na plátna kin.

více

Film ČERVENÁ

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Její umělecká dráha čítá sto operních rolí ve čtyřech tisících vystoupeních na jevištích pěti kontinentů.

více

Film DOBRÝ ČASY

Bratr Constantina Nikase se po zpackané bankovní loupeži ocitá ve vězení. Constantine (Robert Pattison) se kvůli jeho vysvobození vydává na zoufalou cestu městským podsvětím. Během jediné šílené noci závodí s časem, aby získal dostatek peněz na bratrovu kauci a vlastně zachránil i sám sebe.

více

Film DRUHÁ STRANA NADĚJE

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström zakoupí restauraci na zapomenutém helsinském dvorku a nabídne práci o poznání mladšímu muži v těžké životní situaci. Jak bývá u filmů Akiho Kaurismäkiho zvykem, lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu. Film byl na letošním Berlinale oceněn Stříbrným medvědem za nejlepší režii.

více

Film DUNKERK

Událost, která ovlivnila náš svět. Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

více

Film DVOJITÝ MILENEC

Křehká Chloé se zamiluje do svého psychoterapeuta, který však není tím, kým se na první pohled zdá být. Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny zkušeného francouzského režiséra Françoise Ozona je promyšlenou filmařskou poctou legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt.

více

Film EMOJI VE FILMU

Emoji ve filmu vás vůbec poprvé zavedou do tajného světa uvnitř vašeho mobilu. Tam se ukrývá Textopolis, bujná metropole, ve které žijí vaši oblíbení Emoji v naději, že se jednou dostanou do zprávy. Každý z Emoji má jen jeden výraz, až na smajlíka jménem Gene, který má výraz vícevýznamový. To je ovšem problém, a tak se Gene rozhodne stát „normálním.“ 

více

Film HANS ZIMMER V PRAZE

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel loni se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil místní publikum. 17 tisíc diváků si mohlo naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku, Lví král nebo Temný rytíř. Hans Zimmer má na kontě spolupráci s režiséry jako jsou Ridley Scott, Michael Bay nebo Christopher Nolan, pro kterého dělal i hudbu k letošní filmové novince Dunkerk.

více

Film HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně.

více

Film ISHORTS; GIRLS IN FILM

Girls in Film přichází do ČR - Girls in Film - platforma podporující prezentaci ženských režisérek a filmařek - přichází po Londýně i do Prahy. Své působení odstartuje projekcí vybraných krátkých filmů českých, slovenských a zahraničních autorek na iShorts v kinech po celé České republice.

více

Film JÁ, PADOUCH 3

Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct aktuálně nejhledanějšího zlosyna na světě, a tak ho vyhodili z práce v Antipadoušské lize. Jeho Mimoni jsou navíc čím dál nespokojenější s tím, že už páníček není zlý. Příběh filmu se nedá vyprávět, to se musí vidět. Já, padouch 3 je nádherná groteska, která frčí jako Druova zločinecká kára a na konci vás donutí říct: „Já chci ještě.“

více

Film KINGSMAN: ZLATÝ KRUH

Kingsman je nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážkya proto se spojí se spřátelenou americkou organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět.

více

Film KOUZELNÁ FLÉTNA | Wolfgang Amadeus Mozart

 

více

Film KŘIŽÁČEK

Stylisticky vyhraněná adaptace básně Jaroslava Vrchlického s Karlem Rodenem v hlavní roli. Šest let po úspěšném debutu Osmdesát dopisů přichází Václav Kadrnka se svým druhým celovečerním filmem, který rovnou získal na 52. ročníku MFF Karlovy Vary Křišťálový glóbus, hlavní cenu pro nejlepší film.

více

Film KTERÝ JE TEN PRAVÝ?

Držitelka Oscara Reese Witherspoon se v nové romantické komedii ocitne v obležení mladých mužů a bude se ptát sama sebe „Který je ten pravý?“. Po rozchodu s manželem chce Alice začít znovu od začátku a povede se jí to opravdu na jedničku. Možná až moc...

více

Film LEGO® NINJAGO® FILM

Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli tajnými bojovníky, zapojí do bitvy o Ninjago City. Pod vedením vtipem sršícího a učitele kung fu Mistra Wu musí porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob.

více

Film LUISA MILLEROVÁ | Giuseppe Verdi

 

více

Film MATRIX

Kultovní kyberpunková sci-fi jízda o černých brýlích a dírách v systému. Thomas A. Anderson vede dvojí život. Přes den je průměrným programátorem v nadnárodní společnosti, který poctivě platí daně a pomáhá své domácí s odpadky. V noci se z něj stává počítačový hacker známý jako Neo. Už dlouho mu vrtá hlavou podezření, že se světem je něco v nepořádku, ale skutečnost se vymyká i jeho nejbujnějším představám...

více

Film NÁPOJ LÁSKY | Gaetano Donizetti

 

více

Film NAPROSTÍ CIZINCI

Skvělé komediální drama o skupině přátel, kteří se o sobě během jediné večeře dozvědí víc než za celý dosavadní život. Přistoupí totiž na zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet s ostatními každou SMS i každý příchozí hovor…

více

Film NERODIČ

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film Nerodič ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin.

více

Film NORMA | Vincenzo Belini

 

více

Film PĚKNĚ BLBĚ

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Chytrá romantická komedie vypráví skutečný příběh populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, a stala se na festivalu Sundance diváckým hitem. 

více

Film PLANETA OPIC

Píše se rok 1972. Po šesti měsících letu vesmírem se kapitán Taylor přidává ke zbytku posádky (Dodge, Landon a Stewartová) a ukládá se k hibernaci. Zatímco na planetě Zemi uplynulo 700 let, posádka cestující rychlostí světla nezestárla ani o rok. Probouzejí se o 2000 let později, v roce 3978... Slavný hollywoodský sci-fi film, který trvale změnil pohled na lidstvo.

více

Film PO BOUŘI

Nejsilnější bouře jsou ty, při kterých se nepohne ani lístek. Mistrovské japonské rodinné drama o marnotratném muži, který hledá cestu ke svému malému synovi a bývalé ženě.

více

Film PO STRNIŠTI BOS

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník… Film čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově. Svým námětem zapadá do řady filmů Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, v nichž rodinná tvůrčí dvojice vypráví o různých fázích života mužského protagonisty na pozadí dějinných událostí.

více

Film POPELKA | Jules Massenet

 

více

Film SCORPIONS FOREVER

Padesát let historie rockové legendy Scorpions, jejich cesta na vrchol, těžké roky, kdy zpěvák a zakládající člen přišel o svůj unikátní hlas, návrat mezi rockovou elitu, zpověď blízkého okolí, včetně manželek, zákulisí legendárního koncertu v Moskvě a současný život rockových hvězd, které stále vyprodávají největší haly světa, to vše v unikátním dokumentu.

více

Film SEMIRAMIS | Gioachino Rossini

 

více

Film SLADKÝ ŽIVOT

Film Sladký život, v originále La Dolce vita, prostřednictvým několika navazujících příběhů sleduje týdenní události v životě bulvárního paparazzi Marcella Rubiniho žijícího v Římě. Ten se střetává s mravy vyšších kruhů italské společnosti, a i když byl původně seriózním a čestným mužem, podléhá hýřivému životu plnému velkolepých večírků, erotických hrátek i skandálů. Nejúspěšnější film italského reřiséra Federica Felliniho.

více

Film SLIPKNOT: DAY OF THE GUSANO

Mexická metropole se 1. prosince 2015 proměnila v nehlučnější místo světa. Metalovou senzaci jménem Slipknot přivítalo tehdy 40 tisíc fanoušků. Netrpělivě očekávaný film Day of the Gusano nabízí nekompromisní, chaotický a nezapomenutelný pohled na fenomén, který kapela vybudovala za necelých 20 let své kariéry.

více

Film SVĚT PODLE DALIBORKA

Portrét něžného neonacisty. Daliborek je český muž z Prostějova, kterého štáb režiséra Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let. Dalibor K. (37) pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je neonacista. Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Ještě před aktuální vlnou youtuberů se jeho domácí video s vystřelovacím obuškem stalo na českém internetu hitem. 

více

Film TAKOVÉ JSOU VŠECHNY | W. A. Mozart

 

více

Film TERMINÁTOR 2: DEN ZÚČTOVÁNÍ VE 3D

Arnold Schwarzenegger se vrátí na plátna kin ve své nejikoničtější roli Terminátora v digitálně remasterované 3D verzi filmu. "Pokud jste druhého Terminátora nikdy neviděli, tak tohle bude verze, kterou byste měli vidět jako první a zapamatovat si ji,“ říká režisér James Cameron.

více

Film TO

Když v malém americkém městě začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. Film natočen podle předlohy stejnojmenného románu Stephena Kinga, který již celá desetiletí naplňuje čtenáře hrůzou.

více

Film TOSCA | Giacomo Puccini

 

více

Film TULIPÁNOVÁ HOREČKA

Holandsko, 17. století. Pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta je největším štěstím svatba s mladičkou Sophií. Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře, který Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz.

více

Film TVOŘÍK

Naše tématická kreativní dílnička pro děti před projekcí dětského filmu. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si sní o přestávce mezi dílničkou a filmem.

více

Film VÁŽENÝ OBČAN

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Cosi se v něm zlomí ve chvíli, kdy mezi přívalem oficiálních listů nalezne nenápadné psaní z rodného argentinského zapadákova, odkud kdysi utekl.

více

Film VELKÁ OŘÍŠKOVÁ LOUPEŽ 2

Po událostech prvního filmu musí veverčák Bručoun se svými přáteli zabránit starostovi Oakton City zbourat jejich domov kvůli plánované výstavbě pochybného zábavního parku.

více

Film VÍNO NÁS SPOJUJE

 

více

Film WIND RIVER

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti...

více

Film ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR

Dezertér je druhá kapitola trilogie Zahradnictví, rodinné ságy, kterou Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své „životní dílo“. Film je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt “domov”.

více