Program podle abecedy

Film 3D PROJEKCE - ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO *

 3D projekce na Jabloneckém Kinofestu 2019 bude patřit Zlobě. Na tento film můžete na svou již zakoupenou permici vzít jako doprovod jedno dítě do 15 let zdarma. 

více

Film AD ASTRA

Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra (Přes překážky ke hvězdám) a odehrává se ve 22. století, kdy jsou kolonizovány Měsíc i Mars a umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví.  

více

Film AGRIPPINA | GEORG FRIEDRICH HÄNDEL

Poprvé v historii uvede Metropolitní opera Händelovu Agrippinu, satirické dílo pojednávající o vztahu sexu, moci a politiky. Sir David McVicar se vrací k inscenaci, kterou původně vytvořil pro bruselský operní dům La Monnaie v roce 2000. Ukazuje nám děsivý svět, v němž nikdy nedošlo k rozpadu Římské říše, která se tím pádem udržela do dnešní doby. Nastavuje tak zrcadlo současné společnosti stejně, jako to s Agripinnou kdysi udělal Händel. Inscenace odhaluje korupční praktiky vládnoucí třídy, kterou ztělesňuje Joyce DiDonato v roli titulní postavy, mocichtivé císařovny Agrippiny. Brenda Rae ztvární intrikánskou svůdnici Poppeu a Kate Lindsey mladého a bezradného Nerona. Iestyn Davies se představí v roli ambiciózního důstojníka Ottoneho a Matthew Rose zpívá císaře Claudia, na jehož uvolněný trůn chce Agrippina za každou cenu dosadit svého syna. Orchestr bude řídit známý mistr barokního repertoáru, maestro Harry Bicket. Premiéra v Met, poprvé v HD 

více

Film ACHNATON | PHILIP GLASS

Phelim McDermott, který režíroval například velmi úspěšnou Glassovu operu Satjágraha, se do Met vrací s novou inscenací jiného Glassova díla – opery Achnaton, kterou bude ve svém debutu v Metropolitní opeře řídit dirigentka Karen Kamensek. Anthony Roth Costanzo zpívá titulní roli egyptského faraona, který chtěl ve své říši nastolit nové náboženství a přál si, aby lid uctíval jen jediného boha. Ve svém debutu v Met se představí J’Nai Bridges v roli Achnatonovy nevěsty Nefertiti a Dísella Lárusdóttir v roli faraonovy matky, Královny Teje. Inscenace nabízí neobyčejně poutavé vizuální zpracování, k jehož vrcholům patří i umění žonglérů ze souboru Gandini, jejichž pohyby dokonale souznějí s hrou orchestru. Inscenace původně vznikla ve spolupráci LA Opera, Improbable a Anglické národní opery, kde měla světovou premiéru. V roce 2017 obdržela cenu Olivier za nejlepší operní inscenaci. Premiéra v Met, poprvé v HD 

více

Film AMNESTIE

Emotivní thriller o manipulaci, násilí a zradě přinese na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa.  

více

Film BIJÁSEK - KROPÁČEK MÁ ANGÍNU *

Na letošním Kinofestu 2019 nesmí chybět Bijásek. Cyklus pro nejmenší děti, díky kterému se seznámí s kinem. Na tento film můžete na svou již zakoupenou permici vzít jako doprovod jedno dítě do 15 let zdarma.  

více

Film BIOSENIOR - LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY

Film uvádíme na Jabloneckém Kinofestu jako projekci BioSenior - projekci (ne)jen pro seniory. 

více

Film BLUDNÝ HOLANĎAN | RICHARD WAGNER

Režisér François Girard, jehož mystické pojetí Parsifala utopeného v moři krve se v Met stalo jednou z nejúspěšnějších inscenací uplynulých let, obrátil pozornost k jinému Wagnerovu dílu, Bludnému Holanďanovi. Sir Bryn Terfel se v Met poprvé představí v roli tajemného Holanďana, odsouzeného věčně bloudit po širých mořích. Anja Kampe zpívá oddanou Sentu, jejíž láska je to jediné, co ho může zachránit. Její posedlost podobiznou záhadného mořeplavce reflektuje i scénografické pojetí, v němž se celá scéna Met promění v obří olejomalbu. Franz-Josef Selig ztvární roli Sentina otce Dalanda, Sergej Skorochodov bude zpívat myslivce Erika, David Portillo Kormidelníka a Mihoko Fujimura se představí v roli Sentiny chůvy Mary. Orchestr řídí legendární dirigent Valerij Gergijev. Tato inscenace vznikla v koprodukci s Operou Québec a Nizozemskou národní operou v Amsterdamu. Nová inscenace, poprvé v HD  

více

Film DEPECHE MODE: SPIRITS IN THE FOREST

 

více

Film DOKTOR SPÁNEK OD STEPHENA KINGA

Film navazuje na děj filmu Osvícení popisující hrůzné události, ke kterým došlo před 40 lety v hotelu Overlook.  

více

Film DOKUMENT NA PLÁTNĚ KINA - JIŘÍ SUCHÝ – LEHCE S ŽIVOTEM SE PRÁT

Dokumentem na plátně kina se na letošním Kinofestu 2019 stane snímek Jiří Suchý - Lehce s životem se prát.  

více

Film EVROPSKÝ FILM - PARDON, NEZASTIHLI JSME VÁS

Pardon, nezastihli jsme vás, je snímek, který na letošním Kinofestu 2019 zastoupí Evropský film. Právě evropským filmům věnujeme prostor především v kině Junior.  

více

Film EXPEDICE NA KONEC SVĚTA

 

více

Film FANY A PES

Příběh Fany líčí průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte. Tento laskavý animák se hluboce dotkne nejen mladých diváků.  

více

Film FILMOVÝ KLUB - VODA, KREV, RAKIJE A ZOMBIE EPIDEMIE

Filmový Klub na letošním Kinofestu představí snímek Voda, krev, rakije a zombie epidemie. Přijďte si poslechnout úvod k filmu a vidět projekci, na kterou jen tak nezapomenete.  

více

Film FINÁLNÍ PROJEKCE - TENKRÁT V HOLLYWOODU

Finální projekcí letošního Kinofestu 2019 bude snímek Tenkrát v Hollywoodu. Ještě před samotnou projekcí se můžete těšit na losování tomboly. Abyste i vy v tombole měli šanci, odstřihněte číslo na své permanentce a vhoďte ho do našich sklenic ve foyer kin Radnice nebo Junior.  

více

Film FLORENCINO KNIHKUPECTVÍ

Film oslavující lásku ke knihám odehrávající se v ospalém anglickém městečku 50. let.  

více

Film ISHORTS - ISHORTS; BEST OF

iShort je pravidelný cyklus v kině Junor. Na letošní Kinofest 2019 jsme pro vás připravili BEST OF - tedy to nejlepší z iShorts.  

více

Film ISHORTS; REVOLUCE!

“Promiňte, jestli obtěžujeme, ale toto je revoluce.”  

více

Film JIŘÍ SUCHÝ–LEHCE S ŽIVOTEM SE PRÁT

Legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To je Jiří Suchý, o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila dokumentární film Olga Sommerová. 

více

Film JOKER

Pojďte nakouknout do duše šíleného i geniálního zločince z Gotham City a zjistit, které události vedly k jeho zrodu. 

více

Film LE MANS '66

Strhující příběh o souboji Ford versus Ferrari v závodu 24 Le Mans, který se odehrál ve Francii roku 1966.  

více

Film LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II

Dobrodružství Elsy, Anny, Kristoffa, Olafa a Svena pokračuje.  

více

Film MARIE STUARTOVNA | GAETANO DONIZETTI

Donizettiho historické drama, v němž se zaměřil na politické i osobní rozbroje mezi dvěma královnami, se vrací na jeviště Metropolitní opery s Dianou Damrau v titulní roli nešťastné skotské královny Marie a Jamie Barton v roli její sokyně královny Alžběty I. Stephen Costello ztvární Mariina milence Leicestera, Andrzej Filończyk se představí v roli kancléře Cecila a Michele Pertusi bude zpívat hraběte Talbotta. V působivé inscenaci Sira Davida McVicara bude orchestr Metropolitní opery řídit Maurizio Benini. Obnovené nastudování 

více

Film MATTHIAS A MAXIME

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi již od dětství, vše ale změní jeden zdánlivě nevinný polibek.  

více

Film MIMIKINO - PANSTVÍ DOWNTON

Mimikino je cyklus pro maminky s dětmi, které chtějí vyrazit do kina na současné filmy. Pro děti jsou připraveny na sále hračky, v sále je lehce rozsvíceno a hladina zvuku je upravena. Na letošní Kinofest 2019 jsme maminkám vybrali film Downton Abbey.  

více

Film NABARVENÉ PTÁČE

Film podle světového bestselleru Jerzy Kosińského o chlapci, který se sám protlouká světem a bojuje o holý život.  

více

Film NASLEPO - SAMETOVÉ NASLEPO

Na letošním Kinofestu 2019 rozhodně nesmí chybět NASLEPO. Dramaturgické překvapení se letos váže k 17. listopadu.

více

Film NOČNÍ MŮRY - TO KAPITOLA 2

Na letošním Kinofestu 2019 se přijďte bát na Noční můry. Na plátno se vrátí Pennywise v To kapitola 2.  

více

Film OPERA NA PLÁTNĚ KINA - NABUCCO

 Cyklus Opera na plátně kina představí na letošním Kinofestu 2019 záznam z Metropolitní opery v New Yorku Nabucco s Plácidem Domingem v hlavní roli.

více

Film POPCORN MOVIE - RYCHLE A ZBĚSILE: HOBBS A SHAW

Popcorn Movie - neboli projekce, na kterou musíte jít s popcornem bude na Jabloneckém Kinofestu 2019 patřit Hobbsu a Shawovi.  

více

Film PORGY A BESS | GEORGE GERSHWIN, DUBOSE A DOROTHY HEYWARDOVI, IRA GERSHWIN

Porgy a Bess od tvůrčího týmu The Gershwins se do Met vrací poprvé od roku 1990 v nové inscenaci režiséra Jamese Robinsona, který s ní v Met debutuje. Americká „lidová“ opera, jak ji tvůrci nazvali v roce 1935, vypráví o mrzákovi Porgym, v podání Erica Owense, zamilovaném do Bess, kterou ztvární Angel Blue. David Robertson bude řídit hvězdný ansámbl, který tvoří Donovan Singletary v roli rybáře Jakea, Golda Schultz jako jeho manželka Clara, Latonia Moore v roli nešťastné vdovy Sereny, Frederick Ballentine, který zpívá drogového dealera Sportin’ Life, Alfred Walker v roli násilnického Crowna a v neposlední řadě legendární mezzosopranistka Denyce Graves v roli Marie, místní matróny a šéfky jídelny. Opera je plná nezapomenutelných melodií, včetně slavné klasiky „Summertime“ a dalších hitů, jako jsou „It Ain’t Necessarily So“, „Bess, You Is My Woman Now“, „I Got Plenty o’ Nuttin“ a „My Man’s Gone Now“. Inscenace vznikla v koprodukci s Anglickou národní operou a Nizozemskou národní operou a její letošní londýnská premiéra byla přijata s nadšenými ohlasy. Nová inscenace, poprvé v HD 

více

Film POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Film podle stejnojmenné knižní předlohy o rodilém Newyorčanovi Frankovi, který zdědí dávné rodové sídlo Kostka a vyrazí se svou rodinou do Čech.  

více

Film PRAŽÁKŮM, TĚM JE HEJ

Film ve stylizovaných sekvencích zachycuje písně, život skupiny, umělecké i lidské konflikty jejích členů i represe ze strany bolševického režimu.  

více

Film PROJEKCE S BESEDOU - NABARVENÉ PTÁČE

Projekci s besedou na letošním Kinofestu 2019 přestaví film Nabarvené ptáče. Besedu k filmu přijede udělat samotný režisér filmu Václav Marhoul. 

více

Film PŘEDPREMIÉRA - PRVNÍ ZRÁDCE

Předpremiérou na letošním Kinofestu 2019 bude film První zrádce.  

více

Film RODINNÉ PŘEDSTAVENÍ - PLAYMOBIL VE FILMU *

Rodinné představení na Jabloneckém Kinofestu 2019 ovládnou postavičky Play Mobil. Na tento film můžete na svou již zakoupenou permici vzít jako doprovod jedno dítě do 15 let zdarma.  

více

Film ROMÁN PRO PROKROČILÉ

Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? V hlavní roli šarmantního rozvedeného světáka se představí Marek Vašut.  

více

Film SEDM PÍSNÍ Z TUNDRY

Sedm příběhů ze života kočovného národa Něnců ze vzdálených končin severního Ruska, kteří odpradávna obývají nehostinné oblasti severního Ruska mezi poloostrovem Kola a dolním Jenisejem.

více

Film SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ - LE MANS ‘66

Projekcí snímku Le Mans´66 slavnostně zahájíme Jablonecký Kinofest 2019.   Kino se otevře v 18:00.  

více

Film SNĚŽNÝ KLUK

Kouzelný příběh o přátelství mezi puberťačkou Yi a yettim, kterého nalezne na střeše svého domu.  

více

Film STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera.  

více

Film STAŘÍCI

Dva bývalí političtí vězni ve stařeckém věku se vydávají v obytném voze napříč republikou aby vypátrali a zabili komunistického prokurátora z 50. let, který nebyl oficiálně za své činy potrestán.  

více

Film TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD

Linda Hamilton jako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger jako Terminátor T-800 se vracejí ve svých ikonických rolích. Film přímo navazuje na první dva díly.  

více

Film TOSCA | GIACOMO PUCCINI

Impozantní inscenace Pucciniho operního thrilleru od režiséra Sira Davida McVicara se po mimořádně úspěšném uvedení v roce 2017 vrací do programu série přímých přenosů z Met. Tentokrát ztvární vášnivou divu hvězdná Anna Netrebko, jejím jevištním partnerem, idealistickým malířem Mariem Cavaradossim, bude Brian Jagde a tyranského barona Scarpiu, šéfa římské policie, ztvární Michael Volle. Podmanivou partituru, která obsahuje jedny z Pucciniho nejznámějších melodií, bude řídit Bertrand de Billy. Obnovené nastudování 

více

Film VARY VE VAŠEM KINĚ - DIEGO MARADONA

Vary ve vašem kině je cyklus, který do kin posílá každoročně snímky z karlovarského filmového festivalu. Snímek Diego Maradona se vám právě v rámci tohoto cyklu, představí na letošním Kinofestu 2019.  

více

Film VÍKENDOVÁ POHÁDKA - HODINÁŘŮV UČEŇ *

Víkendová pohádka bude na Jabloneckém Kinofestu 2019 reprezentována filmem Čarodějův učeň. Na tento film můžete na svou již zakoupenou permici vzít jako doprovod jedno dítě do 15 let zdarma.  

více

Film VLASTNÍCI

Komedie pro ty, co to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Aneb film o tom, jak probíhá taková klasická schůze vlastníků.  

více

Film VOJCEK | ALBAN BERG

Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery v nové inscenaci režiséra Williama Kentridge, jíž je Vojcek od Albana Berga. Vojcek je vrcholné dílo operního expresionismu a patří k pilířům operní literatury 20. století. Berg na něm začal pracovat během první světové války a dokončil jej v roce 1922. Dílo je temnou sondou do nitra vojáka umořeného každodenním společenským zlem. V podání Williama Kentridge se odehrává v bludišti rozpadlých schodišť a ramp, rozbitého nábytku a nejrůznějších trosek. Kentridge oživuje své vlastní kresby uhlem, které spolu s jinými skicami, mapami a útržky z filmů promítá na jeviště, čímž vytváří děsivý svět plný leteckých havárií, světlometů, plynových masek a bitevních polí. V roli Vojcka bude debutovat Peter Mattei, Marii, matku jeho dítěte, ztvární Elza van den Heever. Vojckovy tyrany budou zpívat Christopher Ventris v roli Tambormajora, Gerhard Siegel jako Kapitán a Christian Van Horn v roli Doktora. V metropolitním debutu se představí Andrew Staples jako Andres. V minulých sezónách Metropolitní opera uvedla Kentridgovy inscenace Bergovy Lulu a Šostakovičova Nosu. Jeho inscenace Vojcka měla světovou premiéru na Salcburském festivalu, kde se setkala s nadšeným přijetím. Vznikla v koprodukci Metropolitní opery, Canadian Opera Company, Opera Australia a Salzburského festivalu. Nová inscenace, poprvé v HD 

více

Film ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO

Vztah mezi Zlobou a Růženkou se zlepšil, ale na obzoru je Velká válka, která jejich rodinná pouta podrobí náročné zkoušce.  

více

Film ŽENSKÁ NA VRCHOLU

Svérázná svobodná matka odjíždí se svým synem na hory, kde se setká s horalem Richardem a jeho živelným bratrem Mišem.  

více