POZOR, PŘIDÁVÁME!! Vážení diváci, přidali jsme bonusový přenos z Metropolitní opery New York - PERNÍKOVÁ CHALOUPKA (ENGELBERT HUMPERDINCK) 9. 12. od 18:45 v kině Radnice

Program podle abecedy

Film BAJKEŘI

Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc, než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Bajkeři chtějí přinést do podzimních kinosálů slunce, letní pohodu, okouzlení láskou i kamarádství utužené ve chvíli, kdy je třeba se opřít do šlapek.

více

Film BLADE RUNNER 2049

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

více

Film BOHÉMA | Giacomo Puccini

 

více

Film ČESKÁ CESTA

Projekci obohatí beseda s tvůrci! Dokumentární esej Česká cesta popisuje příběh československé ekonomické transformace 90. let, zejména pak proslulé metody kupónové privatizace, která byla jádrem i jakýmsi vývěsním štítem tohoto procesu. Ekonomická transformace se odehrála v období, které zakládalo novou českou a slovenskou státnost, byla tak na jedné straně prezentována jako klíč k přerodu totalitně řízené společnosti ve společnost demokratickou, na straně druhé jí pak veřejnost chápala jako proces nového přerozdělení majetku - od státu k lidem.  Projekce ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu.

více

Film DENISA ALBANIOVÁ + PETR ZBRANEK: STEEL WOOL ART

Srdečně vás zveme na vernisáž fotografií Denisy Albaniové a Petra Zbranka v kině Radnice. Od 19:30 následuje projekce filmu Velká nádhera (vstupné dobrovolné). Výstava je spojením dvou projektů, a to Urbex a Steel wool art. Obě tato témata se dvojice rozhodla pro výstavu spojit, protože se krásně doplňují. Zatímco Urbex se zaměřuje na fotografování starých, opuštěných, pomalu chátrajících budov, Steel wool art je umění založené na "čarování" s ocelovou vlnou ve tmě. Zde je pro pořízení dobré fotky důležitý zejména výběr místa focení, což není zrovna jednoduché. Steel wool art nelze totiž fotit vždy všude a lokalita musí být nápaditá, aby fotky nevypadaly stále stejně. První téma je pro oživení proloženo také fotografiemi s modelkami, které jsou skvělým kontrastem k zašlým interiérům a dlouho nevyužívaným místům.

více

Film DOKUD NÁS SVATBA NEROZDĚLÍ

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Nová komedie od režisérů filmu Nedotknutelní, jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek, potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka.

více

Film DOMA JE TADY

Hannah žije se svou matkou, českou imigrantkou, a malým bratrem v bývalé olympijské vesničce v rakouském Innsbrucku. Jednou se vloupá do moderně zařízené vily, domova osamělého mladého muže jménem Max. Vkrádá se tam zas a znova, aby zkoumala chladný, sterilní svět cizího muže. Postupně se mezi nimi tak rozvine bezeslovná komunikace prostřednictvím předmětů, které v jeho domě oba různě přesouvají.

více

Film EARTH: DEN NA ZÁZRAČNÉ PLANETĚ

Nejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné zvířecí hrdiny. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst.

více

Film ESA Z PRALESA

Maurice, malý tučňák vychovaný hrdou tygřicí, se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To nebude vůbec snadné, protože vyniká spíše neohrabaností a nemotorností. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Na prales si brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos a se svou armádou hloupých paviánů chce jednou provždy zničit celou džungli.

více

Film FANTASTICKÁ ŽENA

Marina, servírka a zpěvačka, a Orlando, starší muž, se do sebe zamilují a plánují společnou budoucnost. Orlando však náhle onemocní a následně umírá. Coby transžena je Marina nucena bojovat nejen s Orlandovou rodinou, která je přesvědčena, že Marina nese za jeho smrt zodpovědnost, ale i s předsudky svého okolí, jež její sexuální identitu považuje za cosi nenormálního a zvráceného. A především za právo být sama sebou.

více

Film FILMBRUNCH

Nedělní pohodovka s přáteli.  O půl jedenácté se začne servírovat brunch – u jídla tak můžete probrat, co vám týden dal a vzal. Laskominy všeho druhu zajistí kavárna Pokec. Od 12.00 následuje filmová projekce ▶ BAJKEŘI, ať pak máte ještě o čem pokecat – máte na to celé odpoledne:)

více

Film ISHORTS; KRAŤASY ZE ZLÍNA

Výběr filmů z produkce Ateliéru Audiovize na Univerzitě Tomáše Bati za uplynulý rok představí pestrou žánrovou paletu filmů – od dokumentárního portrétu posledního Prioru v Čechách, přes kontemplativní dramata až po více či méně nadsazené gangsterky a komediální hříčky.

více

Film KTERÝ JE TEN PRAVÝ?

Držitelka Oscara Reese Witherspoon se v nové romantické komedii ocitne v obležení mladých mužů a bude se ptát sama sebe „Který je ten pravý?“. Po rozchodu s manželem chce Alice začít znovu od začátku a povede se jí to opravdu na jedničku. Možná až moc...

více

Film KVARTETO

 

více

Film LAJKA

Slavná psí průkopnice Lajka žije! Malá planeta na rohu galaxie se stala domovem všech do vesmíru vystřelených a navždy ztracených zvířat. Nový fantaskní loutkový muzikál Aurela Klimta (Fimfárum).

více

Film LIGA SPRAVEDLNOSTI

Film režiséra Zacka Snydera, natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o stejnojmenném superhrdinském týmu, který tvoří Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller).

více

Film LUISA MILLEROVÁ | Giuseppe Verdi

 

více

Film MALÝ PRINC

Tradiční adventní promítání pořádá město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Eurocentrem. Vstup volný do naplnění kapacity sálu. Režisér Kung Fu Pandy Mark Osborne přináší na plátna první celovečerní animovanou adaptaci slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou ukázal Malý princ…

více

Film MATKA!

Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. Jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, Darren Aronofsky (Černá labuť, Rekviem za sen) natočil nezařaditelný, výsostně originální thriller, který své diváky překvapí, ať budou jakkoliv připraveni. Na matku! se podle režiséra připravit nelze.

více

Film MAXINOŽKA

Adam se vydává na dobrodružnou cestu, aby odhalil tajemství svého dávno ztraceného tatínka, jen aby zjistil, že to není nikdo jiný než legendární Lesní muž! Ten se skrývá hluboko v lese, aby ochránil sebe a svou rodinu před společností HairCo., obří korporací, která experimentuje se speciálním DNA. Po setkání otec a syn začínají dohánět ztracený čas. Po chlapcově počátečním váhání Adam brzy zjistí, že i on má velké nadání, o kterém se mu dříve ani nezdálo a dobrodružství tak teprve začíná.

více

Film METALLICA: QUEBEC MAGNETIC

Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapela na svém vrcholu… "…a na ničem jiném nezáleží" METALLICA uvolnila tento záznam výjimečně pro jediný večer na plátna stovky českých kin. 

více

Film MILADA

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937–1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama.

více

Film NÁPOJ LÁSKY | Gaetano Donizetti

 

více

Film NEPŘESADITELNÝ!

Kdo je ve skutečnosti svérázný novinář Jiří X. Doležal, o němž bylo napsáno sedm diplomových prací? Jakou roli v jeho životě hraje časopis, do něhož píše pětadvacet let? A jakou roli v něm hrají ženy? A zakázané látky? A pravěk? A samota? A smrt? Na tyhle a další otázky odpovídá s dechberoucí otevřeností dokument režiséra Igora Chauna.

více

Film OVČÁČEK MILÁČEK

 

více

Film PERNÍKOVÁ CHALOUPKA | Engelbert Humperdinck

Dirigent: Vladimir Jurowski Perníková chaloupka je mistrovským operním dílem vycházejícím ze slavného pohádkového příběhu bratří Grimmů. Kdo by neznal slavnou pohádku o Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudí v temném lese a stanou se zajatci zlé Ježibaby! V hlavních rolích Humperdinckovy operní verze tohoto příběhu s roztomile kouzelnými i děsivě temnými scénami vystoupí na scéně MET dvě současné operní hvězdy – Alice Coote a Christine Schäfer. V roli Ježibaby se představí legendární tenorista Philip Langridge.

více

Film POPELKA | Jules Massenet

 

více

Film PŘÍŠERÁKOVI

Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem. Dcera Fay je nešťastná, stydlivá teenagerka a syn Max je sice matematický genius, ale ve škole ho ostatní šikanují. Jenže ty opravdové trable Wishbonovy teprve čekají. Animovaná rodinná komedie o prokletí, které možná pomůže jedné ne právě spokojené rodince najít štěstí.

více

Film SEMIRAMIS | Gioachino Rossini

 

více

Film STAR WARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

více

Film SUBURBICON: TEMNÉ PŘEDMĚSTÍ

V 50. letech je život v prosluněném středoamerickém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Původní scénář černé kriminální komedie napsali již v 80. letech Joel a Ethan Coenovi a režie se nyní ujal George Clooney.

více

Film ŠMELC 2017

Pestrá mozaika divadla a hudby pro děti do sta let. Letos jen 100% BIO a regionální soubory. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ. Pořádají Veselé loutky. 25. 11. | 10.00–22.00 | kino Junior + Eurocentrum PROGRAM: 10:00 Pásmo filmů Jiřího Trnky 15:00 Studio Hamlet (Spolu) 16:00 3dkg - flétna (jazzové improvizace) 16:45 Vozichet (Robinson) 17:45 Divadlo Kordula (Plechové pohádky) 18:15 Zura (divoké hudební duo) 18:45 Veselé loutky (uvádí...) 19:45 Vichr z hor (Tentononc za noci ví svý) 20:30 Parau Parau (scénický tanec) 21:00 Aurora JaSBand (jazz a tanec) + pivo, káva, koláče, slané... + výtvarná dílna, stínové divadlo, henna... VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ 

více

Film TAKOVÉ JSOU VŠECHNY | W. A. Mozart

 

více

Film THOR: RAGNAROK

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace – který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi.

více

Film TOM OF FINLAND

Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen se vrací z druhé světové války a velmi rychle zjišťuje, že život ve Finsku v době míru je pro něj stejně znepokojivý. Helsinky jsou prodchnuté homofobií a všichni muži jsou nuceni k tomu, aby se oženili a měli děti. Touko nalézá útočiště ve vlastní umělecké tvorbě, která se začíná specializovat na stylizované homoerotické kresby svalnatých mužů. Biografie gay ikony a  umělce, který svými kresbami změnil svět a  přinutil jej jinak přemýšlet o  odlišnostech.

více

Film TOSCA | Giacomo Puccini

 

více

Film TVOŘÍK

Naše tématická kreativní dílnička pro děti před projekcí dětského filmu. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si sní o přestávce mezi dílničkou a filmem.

více

Film VELKÁ NÁDHERA

Vizuálně podmanivé komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem. Příběh stárnoucího spisovatele zasazuje Paolo Sorrentino do prostředí "třpytivé" vysoké smetánky podmanivého Říma a po vzoru filmových velikánů Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podává kritiku současné společnosti, žijící v povrchnosti, přetvářce a zaslepenosti.

více

Film VRAŽDA V ORIENT EXPRESU

 

více

Film ZABITÍ POSVÁTNÉHO JELENA

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce.

více

Film ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR

Dezertér je druhá kapitola trilogie Zahradnictví, rodinné ságy, kterou Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své „životní dílo“. Film je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt “domov”.

více

Film ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK

Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí. Příběh filmu se odehrává na konci 50. let a s tragikomickým nadhledem vykresluje střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Každá tato generace má svoji představu o tom, jak ke štěstí dojít a jisté je, že si k němu musí cestu vybojovat sama.

více