Program podle abecedy

Film AGRIPPINA | GEORG FRIEDRICH HÄNDEL

Poprvé v historii uvede Metropolitní opera Händelovu Agrippinu, satirické dílo pojednávající o vztahu sexu, moci a politiky. Sir David McVicar se vrací k inscenaci, kterou původně vytvořil pro bruselský operní dům La Monnaie v roce 2000. Ukazuje nám děsivý svět, v němž nikdy nedošlo k rozpadu Římské říše, která se tím pádem udržela do dnešní doby. Nastavuje tak zrcadlo současné společnosti stejně, jako to s Agripinnou kdysi udělal Händel. Inscenace odhaluje korupční praktiky vládnoucí třídy, kterou ztělesňuje Joyce DiDonato v roli titulní postavy, mocichtivé císařovny Agrippiny. Brenda Rae ztvární intrikánskou svůdnici Poppeu a Kate Lindsey mladého a bezradného Nerona. Iestyn Davies se představí v roli ambiciózního důstojníka Ottoneho a Matthew Rose zpívá císaře Claudia, na jehož uvolněný trůn chce Agrippina za každou cenu dosadit svého syna. Orchestr bude řídit známý mistr barokního repertoáru, maestro Harry Bicket. Premiéra v Met, poprvé v HD 

více

Film AMNESTIE

Emotivní thriller o manipulaci, násilí a zradě přinese na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa.  

více

Film ANDRÉ RIEU: 70 LET MLÁD

Připojte se k večírku v kinech a přiveďte své přátele k zahájení nového roku ve velkém stylu s nejkrásnější hudbou od krále Waltze. 

více

Film BÁSNÍK, KTERÝ MÁLEM ZABIL HITLERA

Bláznivá komedie, ve které si chorvatští tvůrci dělají nekorektní legraci z vlastní minulosti.  

více

Film BÍDNÍCI

Film, inspirovaný pařížskými nepokoji z roku 2005 odehrávající se na půdě současného Montfermeilu - stejného místa kde se bouřili Hugovi Bídníci.  

více

Film BIRDS OF PREY (PODIVUHODNÁ PROMĚNA HARLEY QUINN)

 

více

Film BLUDNÝ HOLANĎAN | RICHARD WAGNER

Režisér François Girard, jehož mystické pojetí Parsifala utopeného v moři krve se v Met stalo jednou z nejúspěšnějších inscenací uplynulých let, obrátil pozornost k jinému Wagnerovu dílu, Bludnému Holanďanovi. Sir Bryn Terfel se v Met poprvé představí v roli tajemného Holanďana, odsouzeného věčně bloudit po širých mořích. Anja Kampe zpívá oddanou Sentu, jejíž láska je to jediné, co ho může zachránit. Její posedlost podobiznou záhadného mořeplavce reflektuje i scénografické pojetí, v němž se celá scéna Met promění v obří olejomalbu. Franz-Josef Selig ztvární roli Sentina otce Dalanda, Sergej Skorochodov bude zpívat myslivce Erika, David Portillo Kormidelníka a Mihoko Fujimura se představí v roli Sentiny chůvy Mary. Orchestr řídí legendární dirigent Valerij Gergijev. Tato inscenace vznikla v koprodukci s Operou Québec a Nizozemskou národní operou v Amsterdamu. Nová inscenace, poprvé v HD  

více

Film CATS

Legendární muzikál Cats se dočkal filmového zpracování, ve kterém účinkují ti nejlepší herci, zpěváci i tanečníci.  

více

Film CESTA ZA ŽIVOU VODOU

Volné pokračování pohádky Cesta za králem trollů. Tentokrát se Espena vydává zachránit rodiče princezny Kristin a své dva bratry.  

více

Film DARIA

Pravdu odhalíte až když zjistíte kdo je Daria.  

více

Film DOLITTLE

Kdyby tak každý doktor byl jako Dolittle. Nebojí se vyrazit na nebezpečnou výpravu, utkat se s piráty, ale hlavně rozumí řeči zvířat.  

více

Film EXTASE

Digitálně restaurovaný film Gustava Machatého z 30. let minulého století, který ve své době vzbudil rozruch- nadšené reakce na benátském filmovém festivalu a odsouzení papežem za pornografický obsah.  

více

Film GENTLEMANI

Sofistikovaná akční komedie sledující příběh britského drogového krále Mickeyho.  

více

Film JUMANJI: DALŠÍ LEVEL

Martha, Bethany a Fridge se vracejí zpět do hry, aby našli Spencera, který záhadně zmizel. Zjistí však, že se hra změnila, a přežít je náročnější.  

více

Film KAREL SVOBODA: ŠŤASTNÁ LÉTA

Dokument Šťastná léta mapuje nejplodnější období života Karla Svobody, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby. 

více

Film KRÁLÍČEK JOJO

Příběh z druhé světové války podaný s velkou dávkou humoru a satiry.  

více

Film LE MANS '66

Strhující příběh o souboji Ford versus Ferrari v závodu 24 Le Mans, který se odehrál ve Francii roku 1966.  

více

Film LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II

Dobrodružství Elsy, Anny, Kristoffa, Olafa a Svena pokračuje.  

více

Film MALÉ ŽENY

Oblíbený příběh sester Marchových, čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého. 

více

Film MARIE STUARTOVNA | GAETANO DONIZETTI

Donizettiho historické drama, v němž se zaměřil na politické i osobní rozbroje mezi dvěma královnami, se vrací na jeviště Metropolitní opery s Dianou Damrau v titulní roli nešťastné skotské královny Marie a Jamie Barton v roli její sokyně královny Alžběty I. Stephen Costello ztvární Mariina milence Leicestera, Andrzej Filończyk se představí v roli kancléře Cecila a Michele Pertusi bude zpívat hraběte Talbotta. V působivé inscenaci Sira Davida McVicara bude orchestr Metropolitní opery řídit Maurizio Benini. Obnovené nastudování 

více

Film MIZEROVÉ NAVŽDY

Mizerové Mike Lowrey a Marcus Burnett jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. 

více

Film MŮJ PŘÍBĚH

Příběh talentované baletky Elizabeth, která rezignuje na úspěšnou kariéru kvůli lásce, aby vzápětí ztratila vše na čem ji záleželo, a začala odznova.  

více

Film NA NOŽE

 

více

Film PÁRTY HÁRD

Tato černá teenage komedie pojednává o třech spolužácích, kteří chtějí udělat ten nejlepší mejdan pod sluncem, aby zapůsobili na své vysněné dívky. Kdo zasune a kdo se stane obětí brutální šikany?  

více

Film PAT A MAT: KUTILSKÉ TRAMPOTY

Pat a Mat přinášejí další sérii nápadů, katastrof a originálních řešení. Doma to raději nezkoušejte!  

více

Film PORGY A BESS | GEORGE GERSHWIN, DUBOSE A DOROTHY HEYWARDOVI, IRA GERSHWIN

Porgy a Bess od tvůrčího týmu The Gershwins se do Met vrací poprvé od roku 1990 v nové inscenaci režiséra Jamese Robinsona, který s ní v Met debutuje. Americká „lidová“ opera, jak ji tvůrci nazvali v roce 1935, vypráví o mrzákovi Porgym, v podání Erica Owense, zamilovaném do Bess, kterou ztvární Angel Blue. David Robertson bude řídit hvězdný ansámbl, který tvoří Donovan Singletary v roli rybáře Jakea, Golda Schultz jako jeho manželka Clara, Latonia Moore v roli nešťastné vdovy Sereny, Frederick Ballentine, který zpívá drogového dealera Sportin’ Life, Alfred Walker v roli násilnického Crowna a v neposlední řadě legendární mezzosopranistka Denyce Graves v roli Marie, místní matróny a šéfky jídelny. Opera je plná nezapomenutelných melodií, včetně slavné klasiky „Summertime“ a dalších hitů, jako jsou „It Ain’t Necessarily So“, „Bess, You Is My Woman Now“, „I Got Plenty o’ Nuttin“ a „My Man’s Gone Now“. Inscenace vznikla v koprodukci s Anglickou národní operou a Nizozemskou národní operou a její letošní londýnská premiéra byla přijata s nadšenými ohlasy. Nová inscenace, poprvé v HD 

více

Film PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST

Tři ženy. Tři podoby lásky. Tři příběhy radosti i bolesti, štěstí i smutku…  

více

Film PŘÍPAD MRTVÉHO NEBOŽTÍKA

Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. 

více

Film SNĚŽNÁ MELA

Napínavé a zároveň veselé dobrodružství polárního lišáka Bleska, který má velký sen, stát se nejlepším arktickým kurýrem.  

více

Film SRDCOVÁ KRÁLOVNA

Úspěšná právnička propadne vášnivému vztahu se svým nevlastním synem. Kdo vyjde z aféry jako vítěz, a kdo jako poražený…?  

více

Film STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera.  

více

Film ŠPINDL 2

Tři ženy, tři životní příběhy a zasněžený Špindl, ve kterém se všechny příběhy protnou a vyřeší.  

více

Film ŠPIÓNI V PŘEVLEKU

Když nejlepší špión hledá dokonalé maskování, může narazit na určité potíže.  

více

Film ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Čtyři přítelkyně vyrážejí na tradiční lyžovačku a dovolenou do Vysokých Tater, aby tam společně strávily Silvestr.  

více

Film TLAPKOVÁ PATROLA: VŽDY VE STŘEHU

Neohrožená Tlapková patrola znovu míří do kin, tentokrát v úplně novém a speciálním závodnickém filmu.  

více

Film TOSCA | GIACOMO PUCCINI

Impozantní inscenace Pucciniho operního thrilleru od režiséra Sira Davida McVicara se po mimořádně úspěšném uvedení v roce 2017 vrací do programu série přímých přenosů z Met. Tentokrát ztvární vášnivou divu hvězdná Anna Netrebko, jejím jevištním partnerem, idealistickým malířem Mariem Cavaradossim, bude Brian Jagde a tyranského barona Scarpiu, šéfa římské policie, ztvární Michael Volle. Podmanivou partituru, která obsahuje jedny z Pucciniho nejznámějších melodií, bude řídit Bertrand de Billy. Obnovené nastudování 

více

Film VELKÉ PŘÁNÍ

Na tenhle svátek žádná dušička nezapomene! 

více

Film VLASTNÍCI

Komedie pro ty, co to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Aneb film o tom, jak probíhá taková klasická schůze vlastníků.  

více

Film VÝJIMEČNÍ

Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě, který zná jen málo z nás – ve světě autistických dětí a mladistvých.  

více

Film ŽENSKÁ NA VRCHOLU

Svérázná svobodná matka odjíždí se svým synem na hory, kde se setká s horalem Richardem a jeho živelným bratrem Mišem.  

více