METROPOLITNÍ OPERA NEW YORK

O PROJEKTU


Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi.
HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy Met: Live in HD se do České republiky uskutečňují od prosince roku 2007.

Oficiální web projektu pro ČR je www.metopera.czPŘEDPRODEJ SEZÓNY 2015/2016!

Cena pro abonenty je 280,- Kč,
pro jednotlivé vstupenky 330,- Kč.
Neplatí sleva ZTP!
Internetové rezervace nejsou z důvodu nevyzvedávání zarezervovaných vstupenek možné.

MET abonmá
Prodej abonmá na všech 11 přenosů příští sezóny v kině Radnice v Jablonci nad Nisou bude zahájen v sobotu 25. dubna 2015 v 14.30 hodin.
Cena jedné vstupenky v rámci abonmá je stanovena na 280,- Kč.
Ode dne zahájení prodeje bude možné vstupenky zakoupit nebo rezervovat v pracovních dnech od 8.00 do 20.00 hodin na recepci Eurocentra (tel. 483 704 400, pokladna@eurocentrumjablonec.cz ) a v době promítání také v pokladně kina Radnice (tel. 777 747 159).
Pozor, na pokladně kina Radnice nelze platit platební kartou, na recepci Eurocentra ano.
Ke každé rezervaci musí být uveden kontakt - email nebo telefonní číslo, jinak rezervovat nelze!

MET jednotlivé vstupenky
Prodej jednotlivých vstupenek bude zahájen v pondělí 4. května 2015 v 8.00 hodin.
Cena jednotlivé vstupenky mimo abonmá do kina Radnice je stanovena na 330,- Kč.
Vstupenky bude možné zakoupit v pracovních dnech od 8.00 do 20.00 hodin na recepci Eurocentra (tel. 483 704 400, pokladna@eurocentrumjablonec.cz ) a v době promítání v pokladně kina Radnice (tel. 777 747 159).
Pozor, na pokladně kina Radnice nelze platit platební kartou, na recepci Eurocentra ano.

Rezervace vstupenek je možná vždy jen po dobu 14 dnů, poté budou nevyzvednuté vstupenky opět uvolněny do prodeje!
Ke každé rezervaci musí být uveden kontakt - email nebo telefonní číslo, jinak rezervovat nelze!

KRÁLOVSKÝ BALET V LONDÝNĚ

O PROJEKTU


Se základnou v Královském operním domě při Convent Garden v Londýně je Královský balet, vedený režisérem Kevinem O´Hare, největším baletní skupinou Velké Británie. Soubor má široký repertoár tradičních představení klasického baletu, který získal jako dědictví od zakladatelů a choreografů Fredericka Ashtona a Kennetha MacMillan. Stejně tak dokáže diváka oslnit novými kousky nacvičenými pod dohledem nejznámějších choreografů dneška.
Záznamy přenosů baletů kombinují špičkové taneční umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1.
 
Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/balet-v-kine-p194.html


PŘEDPRODEJ SEZÓNY 2015/2016 zahájen od středy 1.7. 2015!
Cena jednotlivé vstupenky: 250,- Kč.
Cena pro abonenty celé sezóny, děti, studenty, seniory a ZTP: 200,- Kč.

NT LIVE

O PROJEKTU


Po několika úspěšných sezonách stále pokračuje projekt NT Live (National Theatre Live) – přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla a spřátelených scén.
"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my," řekl Nicholas Hytner, bývalý ředitel Národního divadla v Londýně, když se projekt v roce 2009 začal realizovat.
Celková délka přenosů bývá okolo 3 hodin včetně přestávek. Samotnému divadelnímu představení často předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti a krátký dokument, který divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s anglickými titulky v obraze a českými titulky na podplátně. Představení jsou přenášena živě, opět v High Definition digitální kvalitě, pomocí satelitu nejen z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kulturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě. Některá představení jsou díky velkému diváckému zájmu uváděna opakovaně i ze záznamu.

Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/divadlo-v-kine-p204.html