METROPOLITNÍ OPERA NEW YORK

O PROJEKTU


Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi.
HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy Met: Live in HD se do České republiky uskutečňují od prosince roku 2007.

Oficiální web projektu pro ČR je www.metopera.czPŘEDPRODEJ SEZÓNY 2018/2019

Prodej vstupenek pro abonenty bude zahájen ve čtvrtek 10. května.

Jednotlivé vstupenky pak bude možno zakoupit od čtvrtka 17. května.

MET abonmá
Prodej abonmá na všech 10 přenosů příští sezóny v kině Radnice v Jablonci nad Nisou bude zahájen ve čtvrtek 10. května 2018.
Cena jedné vstupenky v rámci abonmá je stanovena na 280,- Kč. 
Neplatí sleva ZTP!

MET jednotlivé vstupenky
Prodej jednotlivých vstupenek bude zahájen ve čtvrtek 17. května 2018 v 8.00 hodin.
Cena jednotlivé vstupenky mimo abonmá do kina Radnice je stanovena na 330,- Kč. 
Neplatí sleva ZTP!

Vstupenky bude možné zakoupit v pracovních dnech od 8.00 do 20.00 hodin na recepci Eurocentra (tel. 483 704 400, pokladna@ejbc.cz ) a v době promítání v pokladně kina Radnice (tel. 777 747 159).
Platba kartou je k dispozici. Vstupenky je také možné zakoupit online na webu kinajablonec.cz
Rezervace vstupenek je možná pouze osobně nebo telefonicky, vždy jen po dobu 14 dnů.

Program  

11.05.2019 | sobota

DIALOGY KARMELITEK | Francis Poulenc17:45DIALOGY KARMELITEK | Francis PoulencTitulky330 Kč/280

KRÁLOVSKÝ BALET V LONDÝNĚ

O PROJEKTU


Se základnou v Královském operním domě při Convent Garden v Londýně je Královský balet, vedený režisérem Kevinem O´Hare, největším baletní skupinou Velké Británie. Soubor má široký repertoár tradičních představení klasického baletu, který získal jako dědictví od zakladatelů a choreografů Fredericka Ashtona a Kennetha MacMillan. Stejně tak dokáže diváka oslnit novými kousky nacvičenými pod dohledem nejznámějších choreografů dneška.
Záznamy přenosů baletů kombinují špičkové taneční umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1.
 
Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/balet-v-kine-p194.html

NT LIVE

O PROJEKTU


Po několika úspěšných sezonách stále pokračuje projekt NT Live (National Theatre Live) – přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla a spřátelených scén.
"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my," řekl Nicholas Hytner, bývalý ředitel Národního divadla v Londýně, když se projekt v roce 2009 začal realizovat.
Celková délka přenosů bývá okolo 3 hodin včetně přestávek. Samotnému divadelnímu představení často předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti a krátký dokument, který divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s anglickými titulky v obraze a českými titulky na podplátně. Představení jsou přenášena živě, opět v High Definition digitální kvalitě, pomocí satelitu nejen z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kulturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě. Některá představení jsou díky velkému diváckému zájmu uváděna opakovaně i ze záznamu.

Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/divadlo-v-kine-p204.html