Nový program #vašekino! Jak na to najdete v sekci NOVINKY. Technická pomoc na telefonu 777 747 180.

METROPOLITNÍ OPERA NEW YORK

O PROJEKTU


Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi.
HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy Met: Live in HD se do České republiky uskutečňují od prosince roku 2007.

Oficiální web projektu pro ČR je www.metopera.czPŘEDPRODEJ SEZÓNY 2020/2021

Prodej vstupenek pro abonenty bude oznámen během měsíce května. 

Jednotlivé vstupenky pak bude možno zakoupit na pokladnách Jabloneckých kin a recepci Eurocentra.

MET abonmá
Prodej abonmá na všech 10 přenosů příští sezóny v kině Radnice v Jablonci nad Nisou bude zahájen během měsíce května.
Cena jedné vstupenky v rámci abonmá je stanovena na 280,- Kč. 
Neplatí sleva ZTP!

MET jednotlivé vstupenky
Prodej jednotlivých vstupenek bude zahájen během měsíce května.
Cena jednotlivé vstupenky mimo abonmá do kina Radnice je stanovena na 330,- Kč. 
Neplatí sleva ZTP!

Vstupenky bude možné zakoupit v pracovních dnech od 8.00 do 20.00 hodin na recepci Eurocentra (tel. 483 704 400, pokladna@ejbc.cz ) a v době promítání v pokladně kina Radnice (tel. 777 747 159).
Platba kartou je k dispozici. Vstupenky je také možné zakoupit online na webu kinajablonec.cz
Rezervace vstupenek je možná pouze osobně nebo telefonicky.

KRÁLOVSKÝ BALET V LONDÝNĚ

O PROJEKTU


Se základnou v Královském operním domě při Convent Garden v Londýně je Královský balet, vedený režisérem Kevinem O´Hare, největším baletní skupinou Velké Británie. Soubor má široký repertoár tradičních představení klasického baletu, který získal jako dědictví od zakladatelů a choreografů Fredericka Ashtona a Kennetha MacMillan. Stejně tak dokáže diváka oslnit novými kousky nacvičenými pod dohledem nejznámějších choreografů dneška.
Záznamy přenosů baletů kombinují špičkové taneční umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1.
 
Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/balet-v-kine-p194.html

NT LIVE

O PROJEKTU


Po několika úspěšných sezonách stále pokračuje projekt NT Live (National Theatre Live) – přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla a spřátelených scén.
"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my," řekl Nicholas Hytner, bývalý ředitel Národního divadla v Londýně, když se projekt v roce 2009 začal realizovat.
Celková délka přenosů bývá okolo 3 hodin včetně přestávek. Samotnému divadelnímu představení často předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti a krátký dokument, který divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s anglickými titulky v obraze a českými titulky na podplátně. Představení jsou přenášena živě, opět v High Definition digitální kvalitě, pomocí satelitu nejen z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kulturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě. Některá představení jsou díky velkému diváckému zájmu uváděna opakovaně i ze záznamu.

Oficiální web projektu pro ČR je http://www.vicnezfilm.cz/divadlo-v-kine-p204.html