Připravujeme...

Náhled na obrázek

1944: PŘINUCENI K BOJI

V rámci Severské filmové zimy
9.3. | 20:00 | Junior

Historické estonské proti-válečné drama z Pobaltí, které se ve 2. světové válce ocitlo v „kleštích Stalina i Hitlera“. Silný příběh estonského lidu, přes který si Němci a Rusové vytvořili koridor napříč Východní Evropou. Válka zachycená bez patosu, syrově a autenticky. 

více

Náhled na obrázek

ANDĚL PÁNĚ 2

Volné pokračování rodinné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Co ale dělat, když se ale vzácné ovoce nechtěně skutálí až na Zemi?

více

Náhled na obrázek

BEZVA LIDI

V rámci Severské filmové zimy
16.2. | 20:00 | Junior

Švédský dokument. Jako první africký stát se Somálsko přihlásilo na mistrovství světa v bandy. Mladí hráči nebydlí v Somálsku, ale v Borlänge v Dalarně. Nikdo z nich ještě nestál na bruslích a mistrovství začíná za šest měsíců. Někdo si myslí, že je to naprosto šílený nápad, ale trenéři týmu to vidí jinak. 

více

Náhled na obrázek

DAVID BOWIE JE...

24.1. | 20:00 | Radnice
Strhující výstava byla nejúspěšnější v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Představila obdivuhodnou sbírku ručně psaných básní, originálních kostýmů, fotografií, filmů, hudebních videoklipů, Bowieho vlastních nástrojů a přebalů alb. Dokumentární záznam zavede diváky na fascinující cestu napříč strující výstavou se speciálními hosty a odbornými komentáři.

více

Náhled na obrázek

DIVOKÉ VLNY 2

Pokračování rodinné animované komedie. Surfaři ve fraku jsou zpět! Tučňáci už zase staví na hlavu zavedené pořádky, věnují se surfování na prkně a tráví čas na pláži. Možná ne úplně všichni, ale zcela jistě mladý tučňák Cody, který se vrací ve velkém stylu a vydává se na cestu na nejlegendárnější surfovací místo na Zemi, do surfařského ráje, kde jsou vlny opravdu divoké…

více

Náhled na obrázek

DVĚ NOCI DO ÚSVITU

V rámci Severské filmové zimy
23.2. | 20:00 | Junior

Vztah na jednu noc mezi dvěma cizinci v cizí zemi a bez společného jazyka se nečekaně změní, když sopečný prach uzemní všechny lety. Finsko-litevské romantické drama. 

více

Náhled na obrázek

EGON SCHIELE

Životopisné drama. Malíř Egon Schiele byl jedním z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století. Doby, kdy se v kultuře a ve výtvarném umění snad nejvýrazněji začaly bouřlivě prosazovat zcela nové směry. Motorem Schieleho života a tvorby byly krásné ženy. Osudový vliv na něj měly ale jen dvě - jeho sestra a první múza Gerti a mladičká Wally, pravděpodobně Schieleho jediná pravá láska… 

více

Náhled na obrázek

EVŽEN ONĚGIN | Petr Iljič Čajkovskij

Přímý přenos z Met NY
Anna Netrebko opět vystoupí v jedné ze svých stěžejních rolí - jako upřímná Taťána v Čajkovského operní adaptaci slavného Puškinova románu. Titulní roli Evžena Oněgina, který si až příliš pozdě uvědomí, že neměl odmítnout lásku mladé a nevinné dívky, ztvární Peter Mattei. V obnovené inscenaci Deborah Warner, která v Metropolitní opeře zahajovala sezonu 2013-2014, za dirigentským pultem stane hudební ředitel Glyndebournského operního festivalu Robin Ticciati. V roli Oněginova přítele a posléze soka Lenského se představí Alexej Dolgov, Taťáninu sestru Olgu bude zpívat Elena Maximova a knížete Gremina slovenský basista Štefan Kocán.

více

Náhled na obrázek

FILMBRUNCH

12.2. | 10:30 | Junior
Nedělní pohodovka s přáteli. 
O půl jedenácté se začne servírovat brunch – u jídla tak můžete probrat co vám týden dal a vzal. Laskominy všeho druhu zajistí kavárna Pokec.
Od 12.00 následuje filmová projekce ▶ JACKIE, ať pak máte ještě o čem pokecat – máte na to celé odpoledne.

více

Náhled na obrázek

HITCHCOCK/TRUFFAUT

V roce 1962 se Alfred Hitchcock s Françoisem Truffautem zavřeli na týden v Hollywoodu, aby společně pronikli do tajů filmové režie. Kromě původních magnetofonových nahrávek z tohoto setkání, nabízí nový dokument také fotografie z té největší lekce filmového řemesla všech dob a zavádí diváky do strhujícího světa tvůrce Psycha, Ptáků a Vertiga.

více

Náhled na obrázek

HLUBOKÝ SPÁNEK

V rámci akce UNOIR
14. 2. | 20.00 | Junior

Soukromý detektiv z Los Angeles, Philip Marlowe (Humphrey Bogart) se ujímá případu vydírání a sleduje stopu, jež jej zavádí mezi vrahy, lumpy z nočních klubů, autory pornografie, zkažené zbohatlíky a další. Ale Chandlerův legendární hrdina vše vyřeší v naprosto nesentimentálním a drsném stylu… Režisér Howard Hawks přináší na plátno elegantní setkání jednotlivých postav (zejména to osudové Humphreyho Bogarta s Lauren Bacall), rázné tempo a fantastickou atmosféru.  

více

Náhled na obrázek

IDOMENEO | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
James Levine bude řídit orchestr Metropolitní opery v obnovené inscenaci Mozartova Idomenea, která se na jeviště vrací po více než deseti letech. Děj opery je zasazen do doby následující po trojské válce. V klasické incenaci Jean-Pierre Ponnellea se v titulní roli objeví Matthew Polenzani, jako Elektra vystoupí Elza van den Heever, Iliu ztvární Nadine Sierra, Idamanteho Alice Coote a Arbaka Alan Opie.

více

Náhled na obrázek

JÁ, DANIEL BLAKE

Zlatou palmou z Cannes 2016 oceněné sociální drama Kena Loache (Jmenuji se Joe, Andělský podíl, Jimmyho tančírna). Sociálně apelativní snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti…

více

Náhled na obrázek

JACKIE

Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. V hlavní roli Jackie Kennedy září Natalie Portman. Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní…

více

Náhled na obrázek

KAMENNÝ MOST

Promítneme po vernisáži - ENGLISH FRIENDLY!
25.1. | 19:30 |
 Radnice

Hořká komedie Tomáše Vorla o umělcích z Karlova mostu v digitalizované režisérské verzi. Autentická zpráva z doby post-sametové, kdy každý hledal místo na slunci a bojoval o přežití v nově vznikající kapitalistické společnosti. V hlavní roli Tomáš Hanák.

více

Náhled na obrázek

KLUCI

V rámci SCANDI
28.1. | 20:00 | Junior

„V kůži těch druhých.“ Kim, Momo a Bella jsou kamarádky, které se potýkají se školní šikanou. Když ochutnají nektarbobulí tajemné květiny, netuší, že je rostlina dokáže proměnit v kluky. Kouzlo však můžetrvat jen jednu noc… 

více

Náhled na obrázek

KOMUNA

V rámci SCANDI
31.1. | 20:00 | Junior

Thomas Vinterberg (Rodinná oslava, Hon) zasadil svůj nový film do poloviny 70. let, do prostředí akademického společenství na předměstí Kodaně. Hrdiny filmu jsou Erik, Anna a jejich dcera Freja, kteří začnou uskutečňovat svůj sen o autentické komuně plné vzájemnosti a radovánek. Idea láskyplného a rodinného společenství pod střechou Erikova domu se ale začne rozpadat, když se do domu přistěhuje jeho milenka. Přežije ideál střet s realitou?

více

Náhled na obrázek

KOUDELKA FOTOGRAFUJE SVATOU ZEMI

Čtyřicet let od vzniku ikonických snímků ruské invaze Prahy přijíždí sedmdesátiletý český fotograf, Josef Koudelka, do Svaté země. Píše se rok 2008 a uznávaný umělec podruhé v životě fotografuje ozbrojený konflikt. Tentokrát v Izraeli a Palestině. Intimní a neopakovatelné svědectví fotografova tvůrčího procesu, které po dobu pěti let natáčel jeho izraelský asistent Gilad Baram.

více

Náhled na obrázek

KRÁLOVNA KRISTÝNA

V rámci SCANDI
29.1. | 20:00 | Junior

„Dívka, která změnila dějiny.“ Příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. 

více

Náhled na obrázek

KRUHY

Slavný horor o znepokojivém videu, jehož diváci nevyhnutelně umírali přesně týden poté, co ho viděli, právě napsal další kapitolu. Děsivé je na ní především to, že se Samara, se svým filmem přesunula z videokazety do online éry, kde se šíří mnohem snáz…

více

Náhled na obrázek

LA LA LAND

Okouzlující moderní muzikál v režii talentovaného Damiena Chazellea (oscarové hudební drama Whiplash). V Los Angeles, městě plném nadějí a hvězd, Sebastian (Ryan Gosling) náhodou potká Miu (Emma Stone) a spolu se vydají daleko za hranice stereotypu všedních dní. Talentovaného jazzového pianistu a nadějnou herečku čeká vzrušující pohádkové dobrodružství…

více

Náhled na obrázek

LA TRAVIATA | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Sonja Jončeva se divákům Live in HD konečně představí jako nešťastná kurtizána Violetta Valéry, což je role, která jí získala mimořádné uznání. Jejím milencem Alfredem bude nadějný americký tenorista Michael Fabiano. Jednu ze svých nejslavnějších rolí, Alfredova neoblomného otce Giorgia Germonta, si zopakuje Thomas Hampson v obnovené inscenaci Willyho Deckera a pod taktovkou hudebního šéfa San Francisco Opera Nicoly Luisottiho.

více

Náhled na obrázek

LÁSKA A HNĚV

V „punkových“ Helsinkách roku 1980 se do sebe šíleně zamilují dva mladí spisovatelé. Pro Inku dává láska vše do pohybu. Najde svůj vlastní hlas, vydá svůj první román – a stane se senzací. Na Juhana má intimita jejich vztahu odlišný vliv, začíná ztrácet přilnavost k psaní a nakonec i k životu… Finské drama podle úspěšného románu Anji Snellmanové. 

více

Náhled na obrázek

LEGO® BATMAN FILM

Předpremiéra filmu!
4.2. | 17:30 | Radnice

V neotřele odlehčeném duchu, díky kterému se film „LEGO® příběh“ stal celosvětovým fenoménem, se dočkal vlastního filmového dobrodružství přirozený vůdce celého ansámblu – LEGO Batman. A v Gothamu se právě snaží převzít moc Joker…

více

Náhled na obrázek

MILUJI TĚ MODŘE

Romantická komedie o jednom zamilovaném malíři, dívce z výlohy, žárlivém vrhači nožů… a lásce v modrém. Scénář Jaroslav Papoušek (Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky, Homolkovi), režie zkušený režisér romantických komedií Miloslav Šmídmajer. Hudbu k filmu Markéta Irglová. V hl. rolích: Václav Jílek, Denisa Nesvačilová, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Vladimír Kratina a další.

více

Náhled na obrázek

MÍSTO U MOŘE

Příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. Dojemný a současně i nečekaně humorný portrét, zobrazující sílu rodinné lásky, život v menších komunitách, obětování se a také naději. V hlavních rolích Casey Affleck, Michelle Williams, Lucas Hedges a další.

více

Náhled na obrázek

ODYSEA

„Skutečný příběh rodiny podmořských dobrodruhů.” Výpravná a hvězdně obsazená biografie rodiny Cousteau, která před našima očima otevřela tichý svět pod mořskou hladinou. Píše se rok 1948. Jacques-Yves Cousteau, jeho žena a dva synové žijí v ráji, v hezkém domku s výhledem na Středozemní moře. Ale Cousteau sní o dobrodružství. Díky svému vynálezu, autonomnímu skafandru, v němž je možné dýchat pod vodou, objevuje nový svět. A chce ho prozkoumat…

více

Náhled na obrázek

OVČÁČEK ČTVERÁČEK

7.2. | 17.15 | Radnice
Unikátní přímý přenos trháku letošní divadelní sezóny - derniéra inscenace Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín z areálu bohnické léčebny v Praze. Kabaret je humornou a vkusnou parodií na mediální svět, který relativizuje pravdu a objektivní skutečnost. V Marku Příkazském našel režisér ideálního představitele Ovčáčka čtveráčka, který snad ani nehraje, ale do postavy se vtěluje. Přímý přenos bude poslední možností představení zhlédnout. 

více

Náhled na obrázek

OZZY

Rodinný dobrodružný animovaný film. Ozzy je přátelský bígl, který žije idylickým životem v rodině Martinsových. Jeho páníčci se ale musí za prací přesunout do Japonska. Má to jeden háček: pes s nimi nesmí. Martinsovi se tak rozhodnou, že Ozzyho dají do luxusního psího hotelu zvaného Modrá zátoka…

více

Náhled na obrázek

PADESÁT ODSTÍNŮ TEMNOTY

Slavnostní premiéra
9.2. | 20.00 | kino Radnice
Jamie Dornan a Dakota Johnson se vracejí jako Christian Grey a Anastasia Steeleová v Padesáti odstínech temnoty, druhé kapitole milostného příběhu, který vychází z celosvětového knižního fenoménu. Začínat bude přesně tam, kde skončil jeho předchůdce, tedy film, který celosvětově vydělal přes 560 miliónů dolarů. Už na Valentýna 2017 se budete moci ponořit do vyprávění, jež bude ještě o odstín temnější.
Odmítnutý Christian Grey se pokusí přimět obezře

více

Náhled na obrázek

PLYNOVÉ LAMPY

V rámci akce UNOIR
28. 2. | 20.00 | Junior

Mladá Paula (Ingrid Bergmanová) se provdá za pianistu Gregoryho (Charles Boyer) a odstěhuje se s ním do domu, kde přišla za podivných okolností o život její teta. Prvotní pohoda novomanželů začíná pomalu opadat. Noc co noc slýchá Paula na půdě podivné zvuky. Mizí nejrůznější předměty a Gregory podezřívá svoji ženu, že je krade a schovává. Paula se začíná postupně psychicky hroutit... Vynikající thriller se zabývá manipulací v lidských vztazích. Ingrid Bergmanová za tuto roli získala svou první sošku Oscara. 

více

Náhled na obrázek

POSLEDNÍ KRÁL

V rámci SCANDI
27.1. | 20:00 | Junior

„Hra o norský trůn.“ Výpravné historické drama o dvojici mužů, kteří mají v rukou budoucnost norského království – malého dědice trůnu, kterého musí uchránit před nelítostnými vrahy. 

více

Náhled na obrázek

POŠŤÁK VŽDY ZVONÍ DVAKRÁT

V rámci akce UNOIR
21. 2. | 20.00 | Junior

Film vycházející z příběhu Jamese M. Caina se točí kolem destruktivního vztahu dvou milenců. Jejich problémy se nakupí poté, co skoncují s manželem, který jim překáží. Nick Smith, majitel restaurace u silnice, si najme Franka Chamberse jako pomocníka. Frank se zaplete s Nickovou krásnou ženou Corou. Ta přemluví Franka, aby jí pomohl zabít Nicka "nešťastnou náhodou". Ale víte, jak dopadají ty nejlépe promyšlené plány?  

více

Náhled na obrázek

PŘEDNÁŠKA JANY BÉBAROVÉ

14.2. | 18:00 | Junior
Film noir byl pro diváky vždy fascinujícím a přitažlivým fenoménem. Na otázky, proč tomu tak je a co jsou jeho největší kouzla, odpoví ve své prezentaci dramaturgyně Noir Film Festivalu a editorka Film Noir Blogu Jana Bébarová. Z pozice filmové historičky návštěvníkům představí vývoj filmu noir v kontextu dějin kinematografie a na ukázkách z vybraných filmů představí jeho klíčové aspekty a specifickou ikonografii. 

více

Náhled na obrázek

PSÍ POSLÁNÍ

Žádný pes tu není jen tak. Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Komediální drama o nejlepších přátelích člověka v režii Lasse Hallströma (Čokoláda, Láska na kari, Hačikó – příběh psa) podle stejnojmenného knižního bestselleru Bruce W. Camerona.

více

Náhled na obrázek

PYROMAN

V rámci SCANDI
30.1. | 20:00 | Junior

„Muž, který si hrál s ohněm.“ Psychologický thriller inspirovaný skutečným případem nebezpečného pyromana, který sužoval jih Norska na konci 70. let. Nový film režiséra kultovního snímku Insomnie. 

více

Náhled na obrázek

RESIDENT EVIL: POSLEDNÍ KAPITOLA

Závěrečný díl nejúspěšnější filmové série na motivy videoher. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými. Musí se vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít.

více

Náhled na obrázek

RICHARD MÜLLER: NEPOZNANÝ

Pozoruhodný dokumentární portrét hudebníka, jehož osobnost a tvorba nemají v československém kontextu obdoby a který každodenně čelí množství osobních problémů i nonstop zájmu fanoušků i bulváru. Dokument v českém kontextu navazuje na umělecké dokumenty analyzující tvůrčí inspiraci a samotu uprostřed davů, ke kterým patří například Amy nebo Nick Cave: 20 000 dní na Zemi.

více

Náhled na obrázek

ROMEO A JULIE | Charles Gounod

Přímý přenos z Met NY
Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako Otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salzburském festivalu v roce 2008.

více

Náhled na obrázek

ROZPOLCENÝ

Napínavý thriller v režii M. Night Shyamalana (Šestý smysl, Vyvolený). Co může způsobit mnohočetná porucha osobnosti? Například to, že máte v hlavě poněkud plno. Kevin (James McAvoy) v sobě skrývá 23 různých osobností, které postupně odhaluje jeho psychiatrička. Ale někde v hlavě se asi skrývá ještě někdo další … někdo, kdo má souvislost s únosem tří dívek.

více

Náhled na obrázek

RUSALKA | Antonín Dvořák

Přímý přenos z Met NY
V roli Rusalky si Kristine Opolais vydobyla první mezinárodní uznání. Novou inscenaci Dvořákovy pohádkové opery o Rusalčině tragickém osudu vytvořila Mary Zimmerman a řídit ji bude Sir Mark Elder. V roli prince, který si získá Rusalčino srdce, uvidíme Brandona Jovanoviche, Cizí kněžnu ztvární Katarina Dalayman, jako Vodník se představí Eric Owens a v roli Ježibaby uvidíme Jamie Barton.

více

Náhled na obrázek

RŮŽOVÝ KAVALÍR | Richard Strauss

Přímý přenos z Met NY
Nový Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, jehož Falstaff slavil při své premiéře v Met v roce 2013 velký úspěch, nahrazuje v Metropolitní opeře inscenaci z roku 1969. Straussovo košaté veledílo bude dirigovat Sebastian Weigle. Renée Fleming ztvární Maršálku, jednu ze svých životních rolí. V severoamerické premiéře se jako její mladý titulní hrdina Oktavián představí mezzosopranistka Elina Garanča. Barona Ochse ztvární Günther Groissböck, Sofii Erin Morley, metropolitní debut čeká v roli Faninala na Marcuse Brücka a italského pěvce si zazpívá Matthew Polenzani. Tato inscenace Růžového kavalíra vznikla v koprodukci s britskou Royal Opera House - Covent Garden a italským Teatro Regio di Torino.

více

Náhled na obrázek

SPOJENCI

Válečné romantické drama režiséra Roberta Zemeckise (Forrest Gump, Trosečník). 1942. Špión britské rozvědky Max (Brad Pitt) se na misi v Casablance zamiluje do francouzské kolegyně Marianne (Marion Cotillard). Rozhodnou se, že začnou nový život v Anglii, nyní již jako rodiče společného potomka. Jenže sen o novém životě se rozplyne, když se objeví podezření, že Marianne je dvojitá agentka. Max dostane za úkol podezření potvrdit či vyvrátit a případně zrádkyni potrestat…

více

Náhled na obrázek

STRNADOVI

Majitele prodejny s nábytkem Ivanu a Václava Strnadovy sleduje režisérka Helena Třeštíková v rámci projektu Manželské etudy už od roku 1980. Její nový celovečerní dokumentární film o Strnadových na televizní filmy tohoto cyklu navazuje, především ale ukazuje další překvapivé zvraty, které život manželů a jejich dětí přinesl.

více

Náhled na obrázek

ŠÍLENĚ ŠŤASTNÁ

Italské drama s komediálními prvky vypráví o přátelském poutu mezi dvěma ženami, které se k sobě přimknou v nelehkém životním období. Beatrice je upovídaná bájivá lhářka a samozvaná miliardářka, Donatella je oproti tomu potetovaná zamlklá introvertka. Obě ženy jsou pacientkami v moderní, ale střežené psychiatrické klinice, ze které společně utečou…

více

Náhled na obrázek

ŠPINAVEJ KŠEFT

Francouzská krimi komedie. Jacques (Romain Duris) žije na malém městě. Všichni místní jsou na mizině, protože je hromadně propustili. Továrna zavřela, přítelkyně odešla a dluhy narůstají. Když mu místní mafiánský sázkař nabídne, aby zabil jeho ženu, Jacques ochotně přijímá...

více

Náhled na obrázek

TANEČNICE

Příběh hvězdy evropských kabaretů éry Belle Epoque - Loïe Fullerové. Skryta v metrech hedvábí, paže prodloužené dlouhými dřevěnými tyčemi, uchvacovala publikum svým revolučním Serpentinovým tancem. Stala se ikonou, zářícím symbolem jedné generace a významní obdivovatelé jí padali k nohám. Až setkání s Isadorou Duncanovou přivede tuto ikonu z počátku 20. století k pádu...

více

Náhled na obrázek

ÚNOS

V rámci SCANDI
26.1. | 20:00 | Junior

Tobias Lindholm, jeden z nejzajímavějších mladých dánských režisérů a scénáristů, přináší realisticky vyobrazený příběh mužské posádky nákladní lodi, kterou přepadnou somálští piráti v Indickém oceánu. Film byl nominován na cenu Grand Prix na MFF v Tokiu za nejlepší režii. 

více

Náhled na obrázek

VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Zhang Yimou (Klan létajících dýk, Hrdina) a natočil velkolepé dobrodružné historické fantasy, v němž nepůjde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace. V hlavních rolích Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing a další.

více

Náhled na obrázek

VERNISÁŽ: O ČEM TO, SAKRA, BYLO!? ANEB (NE)PRÁVEM ZAPOMENUTÉ POREVOLUČNÍ FILMOVÉ PERLY

25.1. | 19:00 | Radnice
Ve spolupráci s nadšeným sběratelem Pavlem Turčekem Vás srdečně zveme na další vernisáž v kině Radnice. Výstava se tentokrát zabývá porevolučním filmovým plakátem.
Od 19.30 následuje projekce filmu 
Kamenný most (režisérská verze), vstupné dobrovolné.

více

Náhled na obrázek

VŠECHNO NEBO NIC

Vztahová komedie podle stejnojmenné knihy slovenské autorky Evity Urbaníkové. Linda (Táňa Pauhofová) a Vanda (Klára Issová) jsou nerozlučné kamarádky. Mají po třicítce, jsou spolumajitelky malého knihkupectví v centru města, ale jinak jsou každá jiná. V obchodě s nimi pracuje kamarád Edo (Luboš Kostelný), který touží po lásce na věky věků, ale jako introvertní gay to nemá jednoduché. 
Životy téhle trojice zamotá hned několik mužů…

více

Náhled na obrázek

XXX: NÁVRAT XANDERA CAGE

Velký návrat agenta a kaskadéra v jedné osobě – Xander Cage (Vin Diesel) bude opět nepřekonatelně silný i zábavný. A pomáhat mu při tom budou i někteří překvapiví borci – třeba fotbalista Neymar.

více

Náhled na obrázek

ZAKLADATEL

Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě - McDonald's. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria…

více

Náhled na obrázek

ZPÍVEJ

Rodinný animovaný film. Tvůrci Mimoňů a Tajného života mazlíčků se tentokrát vydali dobývat kina s příběhem, který vám pohladí nejen duši, ale i uši. Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár… 

více