Připravujeme...

Náhled na obrázek

AKCE ARKTIDA

Rodinný dobrodružný film. Tři sourozenci jsou zanecháni na neobydleném ostrově v arktické části Norska. Podaří se jim přežít tváří v tvář štiplavému mrazu, bouřím, hladovění a volně žijícím zvířatům?

více

Náhled na obrázek

ALBATROS

5.12. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

ANTHROPOID

Strhující drama vychází ze skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Film sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan), kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti… 

více

Náhled na obrázek

BBC SYMPHONY ORCHESTRA NA PRAŽSKÉM JARU 2016

15.11. | 20.00 | kino Radnice
Záznam koncertu.
Mladý korejský klarinetista Sang Yoon Kim se na festival vrací přesně rok poté, co se mu v loňském 67. ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro podařilo získat jasné prvenství. Absolvent pařížské Conservatoire national supérieur de musique et de danse potvrdí své výjimečné kvality v Mozartově půvabném Koncertu pro klarinet A dur KV 622, jehož druhá věta Adagio bývá často označována za nejkrásnější hudbu, jaká kdy byla pro tento nástroj napsána.

více

Náhled na obrázek

BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU

Nová komedie podle scénáře Jiřího Vejdělka. Sympatická Eliška je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla. Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod a ona se rozhodne od základů změnit svůj život… Hrají: Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý a další. 

více

Náhled na obrázek

ČAPÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Rodinná animovaná komedie. Čápi nosí děti… nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně aktivuje stroj na výrobu dětí a ten bez jakékoliv autorizace vyrobí rozkošnou holčičku...

více

Náhled na obrázek

DÍTĚ BRIDGET JONESOVÉ

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, líp vypadá a ještě líp se obléká, ale je to pořád ta samá Bridget, která přitahuje maléry jako magnet. Jak název třetího dílu napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství… V hlavních rolích Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent a další.

více

Náhled na obrázek

DÍVKA VE VLAKU

Mysteriózní thriller podle knižního bestselleru. Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson (Emily Blunt) vlakem kolem města Witney a kolem domu, kde vídá manželský pár. Při jedné cestě se stane svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela… 

více

Náhled na obrázek

DOCTOR STRANGE

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. 

více

Náhled na obrázek

EKOTOPFILM

Festival filmů o trvale udržitelném rozvoji
14.11. | 16.00 | Radnice
Festival dokumentárních filmů o přírodě přijíždí 14.11. poprvé do Jablonce nad Nisou a přiváží vítězné filmy z celého světa a zajímavé besedy. Ekotopfilm je nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí na světě, poprvé se odehrál v roce 1974 v bývalém Československu a letos se koná i v Česku. V říjnu proběhla v Praze soutěžní část festivalu, ve které mezinárodní porota vybrala z 81 snímků z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší v sedmi různých kategoriích – od filmů o přírodě, nejnovějších vědeckých objevech, až po investigativní žurnalistiku a úspěšné příběhy.
Veškerý program festivalu je ZDARMA.
Více na 
www.ekotopfilm.cz

více

Náhled na obrázek

EVŽEN ONĚGIN | Petr Iljič Čajkovskij

Přímý přenos z Met NY
Anna Netrebko opět vystoupí v jedné ze svých stěžejních rolí - jako upřímná Taťána v Čajkovského operní adaptaci slavného Puškinova románu. Titulní roli Evžena Oněgina, který si až příliš pozdě uvědomí, že neměl odmítnout lásku mladé a nevinné dívky, ztvární Dmitrij Hvorostovsky. V obnovené inscenaci Deborah Warner, která v Metropolitní opeře zahajovala sezonu 2013-2014, za dirigentským pultem stane hudební ředitel Glyndebournského operního festivalu Robin Ticciati. V roli Oněginova přítele a posléze soka Lenského se představí Alexej Dolgov, Taťáninu sestru Olgu bude zpívat Elena Maximova a knížete Gremina slovenský basista Štefan Kocán.

více

Náhled na obrázek

HRÁČ

14.11. | 18.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu

více

Náhled na obrázek

IDEALISTA

1.12. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

IDOMENEO | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
James Levine bude řídit orchestr Metropolitní opery v obnovené inscenaci Mozartova Idomenea, která se na jeviště vrací po více než deseti letech. Děj opery je zasazen do doby následující po trojské válce. V klasické incenaci Jean-Pierre Ponnellea se v titulní roli objeví Matthew Polenzani, jako Elektra vystoupí Elza van den Heever, Iliu ztvární Nadine Sierra, Idamanteho Alice Coote a Arbaka Alan Opie.

více

Náhled na obrázek

ISHORTS; MONSTER KABARET 2016

Strach, krev, sranda. Ano, všechno bude. Už po páté pro vás máme na Halloween připravené pásmo těch nejvybranějších hororů. Od krváků, přes lekačky až po napínáky a ujetou srandu. Přijďte si s námi přikrývat oči nadšením! 

více

Náhled na obrázek

JACK REACHER: NEVRACEJ SE

Bývalý vojenský vyšetřovatel Jack Reacher (Tom Cruise) přijíždí na svou bývalou vojenskou základnu, kde je ke svému překvapení obviněn, že je zodpovědný za vraždu, která se na základně stala před mnoha lety. Aby dokázal svou nevinu, pustí se Reacher do vlastního vyšetřování, aby co nejdříve očistil svou pověst.

více

Náhled na obrázek

JÍZDENKA DO ANTIBES

28.11. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

KOLA VERSUS AUTA

24.11. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

KORUNOVAČNÍ KLENOTY

8.12. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

KUBO A KOUZELNÝ MEČ

Dobrodružný animovaný film od oceňovaného animačního studia Laika (Koralína a svět za tajnými dveřmi, Škatuláci). Kubo je úplně normální teenager, který žije obyčejný život v rodné vesnici. Jenže pak mu zaklepou na dveře temní démoni ze záhrobí a zaplašit je může jen Kubova mimořádná odvaha a kompletní magická zbroj jeho otce… 

více

Náhled na obrázek

LA TRAVIATA | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Sonja Jončeva se divákům Live in HD konečně představí jako nešťastná kurtizána Violetta Valéry, což je role, která jí získala mimořádné uznání. Jejím milencem Alfredem bude nadějný americký tenorista Michael Fabiano. Jednu ze svých nejslavnějších rolí, Alfredova neoblomného otce Giorgia Germonta, si zopakuje Thomas Hampson v obnovené inscenaci Willyho Deckera a pod taktovkou hudebního šéfa San Francisco Opera Nicoly Luisottiho.

více

Náhled na obrázek

LÁSKA Z DALEKA | Kaija Saariaho

Přímý přenos z Met NY
Letošní sezonu bude v Met poprvé uvedena variace na středověkou romanci skladatelky Kaijy Saariaho L’amour de loin (Láska zdaleka), která je jednou z nejoceňovanějších oper současnosti. Světovou premiéru měla na Salzburském festivalu v roce 2000. Inscenaci vytvořil Robert Lepage v koprodukci s L´Opéra de Québec, kde měla loni v létě úspěšnou premiéru. Na inscenaci spolupracovalo studio Ex Machina. Ve svém debutu se v Met představí finská dirigentka Susanna Mälkki. Susanna Phillips vystoupí v roli Clémence, Eric Owens v roli Jaufrého a Tamara Mumford bude zpívat Poutníka, který doručuje jejich milostná psaní.

více

Náhled na obrázek

LICHOŽROUTI

Český animovaný film o malých tvorech - Lichožroutech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Na ploše dobrodružného příběhu dvou znepřátelených lichožroutských gangů je vykreslen svět podobný lidskému, nenásilně a s humorem vlastním spisovateli a básníkovi Pavlu Šrutovi, spoluautorovi scénáře a autorovi předlohy.

více

Náhled na obrázek

MONSIEUR CHOCOLAT

Vysněný projekt a vrcholná role herecké kariéry Omara Sye (Nedotknutelní, Samba). Příběh prvního černošského klauna, který s elegancí sobě vlastní dobyl Paříž, je působivým životopisným filmem a zároveň analýzou kořenů rasismu v nás.

více

Náhled na obrázek

NABUCCO | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj repertoár o další roli. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery, Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v Met v roce 2011 debutoval.

více

Náhled na obrázek

OSTRAVAK OSTRAVSKI

Satirická komedie volně inspirována bloggerským a knižním bestsellerem Denik Ostravaka. Jarek Ostravski (Igor Chmela) je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby…

více

Náhled na obrázek

POZPÁTKU

21.11. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

ROMEO A JULIE | Charles Gounod

Přímý přenos z Met NY
Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako Otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salzburském festivalu v roce 2008.

více

Náhled na obrázek

RUSALKA | Antonín Dvořák

Přímý přenos z Met NY
V roli Rusalky si Kristine Opolais vydobyla první mezinárodní uznání. Novou inscenaci Dvořákovy pohádkové opery o Rusalčině tragickém osudu vytvořila Mary Zimmerman a řídit ji bude Sir Mark Elder. V roli prince, který si získá Rusalčino srdce, uvidíme Brandona Jovanoviche, Cizí kněžnu ztvární Katarina Dalayman, jako Vodník se představí Eric Owens a v roli Ježibaby uvidíme Jamie Barton.

více

Náhled na obrázek

RŮŽOVÝ KAVALÍR | Richard Strauss

Přímý přenos z Met NY
Nový Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, jehož Falstaff slavil při své premiéře v Met v roce 2013 velký úspěch, nahrazuje v Metropolitní opeře inscenaci z roku 1969. Straussovo košaté veledílo bude dirigovat Sebastian Weigle. Renée Fleming ztvární Maršálku, jednu ze svých životních rolí. V severoamerické premiéře se jako její mladý titulní hrdina Oktavián představí mezzosopranistka Elina Garanča. Barona Ochse ztvární Günther Groissböck, Sofii Erin Morley, metropolitní debut čeká v roli Faninala na Marcuse Brücka a italského pěvce si zazpívá Matthew Polenzani. Tato inscenace Růžového kavalíra vznikla v koprodukci s britskou Royal Opera House - Covent Garden a italským Teatro Regio di Torino.

více

Náhled na obrázek

SIMONŮV VESMÍR

17.11. | 20.00 | kino Junior
V rámci Severského filmového podzimu 

více

Náhled na obrázek

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI

Nezapomenutelný filmový zážitek pro celou rodinu slibuje další snímek z dílny vizionářského režiséra Tima Burtona podle stejnojmenného úspěšného románu. Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele… V hlavních rolích Eva Green, Asa Butterfield, Chris O’Dowd, Ella Purnell, Allison Janney, Rupert Everett, Terence Stamp, Judi Dench, Samuel L. Jackson 

více

Náhled na obrázek

ŠMELC

26.11. | 10.00 | kino Junior
3. ročník mozaiky Divadla a Hudby pro děti do sta let.
Pořádají: Veselé loutky, smelc.cz, facebook: Šmelc, Eurocentum a kino Junior
Vstupné dobrovolné

více

Náhled na obrázek

TENKRÁT V RÁJI

Česko-slovenský koprodukční film volně vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů, popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně. Hrají Vavřinec Hradílek, Vica Kerekeš, Petr Šmíd, Jan Budař, Miroslav Etzler, Ondřej Havelka a další.

více