Připravujeme...

Náhled na obrázek

BARBAR CONAN

Legendární fantasy z roku 1982 je příjemně naivní hrdinský příběh, ve kterém rozhodně nechybí akce a krví se také nešetří. Potěší tak nejednoho drsňáka a milovníka Arnolda Schwarzeneggera. Conanův příběh se odehrává v mýtické době, plné nadpřirozených sil a nebezpečí, a vypráví o dlouhé cestě za pomstou… 

více

Náhled na obrázek

BOŽSKÁ FLORENCE

Britská komedie. Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer (Hugh Grant), který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, čelí obtížné výzvě… 

více

Náhled na obrázek

BUCHTY A KLOBÁSY

První mládeži nepřístupný počítačem animovaný film vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci, a o tom, co se doopravdy stane, když jsou vyvoleni a opustí supermarket. Roztomilý příběh o jídle ale nečekejte. Tahle parodie na rodinné animáky rozhodně NENÍ určena pro děti!!! V originálním znění: Seth Rogen, Kristen Wiig, Jonah Hill, Bill Hader, Michael Cera, James Franco, Danny McBride, Craig Robinson, Paul Rudd, Nick Kroll, David Krumholtz, Edward Norton, Salma Hayek a další. 

více

Náhled na obrázek

DON GIOVANNI | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
Simon Keenlyside v Met poprvé ve své kariéře ztvární roli zatvrzelého hříšníka Dona Giovanniho v inscenaci Michaela Grandage, který za ni získal Tony Award. Za dirigentským pultem stane šéfdirigent Met Fabio Luisi a na scéně se dále objeví Hibla Gerzmava v roli Donny Anny, Malin Byström jako Donna Elvíra, Serena Malfi jako Zerlina, Adam Plachetka jako Leporello, Matthew Rose jako Masetto, Kwangchul Youn jako Komtur a poprvé se v Live in HD objeví Rolando Villazón v roli Dona Ottavia.

více

Náhled na obrázek

EVŽEN ONĚGIN | Petr Iljič Čajkovskij

Přímý přenos z Met NY
Anna Netrebko opět vystoupí v jedné ze svých stěžejních rolí - jako upřímná Taťána v Čajkovského operní adaptaci slavného Puškinova románu. Titulní roli Evžena Oněgina, který si až příliš pozdě uvědomí, že neměl odmítnout lásku mladé a nevinné dívky, ztvární Dmitrij Hvorostovsky. V obnovené inscenaci Deborah Warner, která v Metropolitní opeře zahajovala sezonu 2013-2014, za dirigentským pultem stane hudební ředitel Glyndebournského operního festivalu Robin Ticciati. V roli Oněginova přítele a posléze soka Lenského se představí Alexej Dolgov, Taťáninu sestru Olgu bude zpívat Elena Maximova a knížete Gremina slovenský basista Štefan Kocán.

více

Náhled na obrázek

FASHION MARKET

7.9. | kino Junior + letní scéna Eurocentra
Móda nás baví, a proto...
ve středu 7.9. 2016 chystáme při příležitosti
Otevíračky kina Junior Fashion market! Čeká vás bohatý doprovodný program!
Více informací již brzy na našem webu kinajablonec.cz
a Facebooku Kina Jablonec nad Nisou

více

Náhled na obrázek

IDOMENEO | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
James Levine bude řídit orchestr Metropolitní opery v obnovené inscenaci Mozartova Idomenea, která se na jeviště vrací po více než deseti letech. Děj opery je zasazen do doby následující po trojské válce. V klasické incenaci Jean-Pierre Ponnellea se v titulní roli objeví Matthew Polenzani, jako Elektra vystoupí Elza van den Heever, Iliu ztvární Nadine Sierra, Idamanteho Alice Coote a Arbaka Alan Opie.

více

Náhled na obrázek

IKARIE XB 1

Digitálně restaurovaná verze unikátní česko-slovenské vědecko-fantastické sci-fi. Je 2. polovina 22. století a kosmická loď Ikarie XB 1 putuje k planetám Alfy Centauri za průzkumem mimozemských forem života. Její posádka, složená z vědeckých kapacit různých oborů, je daleko od sluneční soustavy vystavena neznámým, nepředstavitelným hrozbám. Kališovy černobílé obrazy v širokoúhlém formátu, Liškova novátorská elektronická hudba a přesvědčivé kulisy i kostýmy vytvářejí stylisticky vytříbený fikční svět daleké budoucnosti. 

více

Náhled na obrázek

LA TRAVIATA | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Sonja Jončeva se divákům Live in HD konečně představí jako nešťastná kurtizána Violetta Valéry, což je role, která jí získala mimořádné uznání. Jejím milencem Alfredem bude nadějný americký tenorista Michael Fabiano. Jednu ze svých nejslavnějších rolí, Alfredova neoblomného otce Giorgia Germonta, si zopakuje Thomas Hampson v obnovené inscenaci Willyho Deckera a pod taktovkou hudebního šéfa San Francisco Opera Nicoly Luisottiho.

více

Náhled na obrázek

LÁSKA Z DALEKA | Kaija Saariaho

Přímý přenos z Met NY
Letošní sezonu bude v Met poprvé uvedena variace na středověkou romanci skladatelky Kaijy Saariaho L’amour de loin (Láska zdaleka), která je jednou z nejoceňovanějších oper současnosti. Světovou premiéru měla na Salzburském festivalu v roce 2000. Inscenaci vytvořil Robert Lepage v koprodukci s L´Opéra de Québec, kde měla loni v létě úspěšnou premiéru. Na inscenaci spolupracovalo studio Ex Machina. Ve svém debutu se v Met představí finská dirigentka Susanna Mälkki. Susanna Phillips vystoupí v roli Clémence, Eric Owens v roli Jaufrého a Tamara Mumford bude zpívat Poutníka, který doručuje jejich milostná psaní.

více

Náhled na obrázek

LOUTKOVÉ PŘEDSTAVENÍ "KRÁSA NESMÍRNÁ"

7.9. | 16.30 | kino Junior
VESELÉ LOUTKY je amaterské sdružení taškářů. Hrajeme vším, co nám přijde do ruky, někdy klasickými marionetami, někdy bez nich. Někdy na tyči, někdy struhadlo. Naše krédo je dostat do představení alespoň 1 ‰ nálady ze zkoušek, tak bude atmosféra přímo 100%. Asi.

více

Náhled na obrázek

MĚLČINY

V napínavém thrilleru se Nancy (Blake Lively) vydává osamoceně surfovat na odlehlé pláži. V průběhu surfování je napadena velkým bílým žralokem a zůstane uvězněna na moři jen nedaleko od břehu. Ačkoliv ji od přežití dělí pouhých 200 metrů, jejich překonání se ukáže být otázkou souboje dvou vůlí. Čelisti pro novou generaci diváků… 

více

Náhled na obrázek

MILUJTE SVÉ NEPŘÁTELE

8.9. | 17:00 | Junior
Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Jablonci nad Nisou Vás zve na promítání filmu Milujte své nepřátele ve čtvrtek 8.9. od 17:00 v kině Junior, vstupné 50 Kč.
Program:
- představení Přemysla Pittera (Petr Hudec - zástupce vydavatele filmu)
- film Milujte své nepřátele
- beseda o filmu s Petrem Hudcem

Přemysl Pitter (1895 - 1976)
Pedagog, křesťanský myslitel a humanista. Zachránce židovských, českých a německých dětí za války a po ní.

více

Náhled na obrázek

MŮJ KAMARÁD DRAK

Rodinný dobrodružný příběh. Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Jednoho dne se ale objeví záhadný desetiletý chlapec, který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot… 

více

Náhled na obrázek

NABUCCO | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj repertoár o další roli. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery, Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v Met v roce 2011 debutoval.

více

Náhled na obrázek

NICK CAVE: ONE MORE TIME WITH FEELING

8.9. | 20.30 | Junior
Kapela Nick Cave & the Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree.
Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání – jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling.
Snímek je nejen detailním ‚making of‘ zaznamenávajícím vznik desky, ale také hlubokou osobní zpovědí Nicka Cavea, kterého v létě 2015 zasáhla tragická smrt jeho 15letého syna. Výsledkem je ‚drsný, syrový a křehký‘ hudební dokument, v němž zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely. Hudba je protkaná rozhovory, zákulisními záběry i Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami.
Zářijová premiéra filmu je o to exkluzivnější, že jí nebude předcházet vydání žádného singlu z alba. 

více

Náhled na obrázek

OBR DOBR

Adaptace knihy britského spisovatele Roalda Dahla v režii Stevena Spielberga. Rodinný pohádkový příběh mladé dívky a laskavého obra, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí. 

více

Náhled na obrázek

OTEVÍRAČKA KINA JUNIOR

7.9. | kino Junior + letní scéna Eurocentra
Kino Junior prošlo během prázdnin rekonstrukcí, jejímž účelem bylo zvýšit divácký komfort! Od září budete filmy sledovat ve větším pohodlí, protože se zvětší prostor na nohy!

Slavnostní zahájení nové sezóny kina Junior proběhne ve středu 7.9., kdy budeme promítat už od rána a program bude sestaven pro všechny divácké generace!
Součástí akce bude i doprovodný program.
Více informací najdete už brzy na našem webu a Facebook profilu
Kina Jablonec nad Nisou.  

více

Náhled na obrázek

RESTAURANT DAY

3.9. | 16.00 | Letní kino
Začalo to v Helsinkách a rychle se to šíří do celého světa!
RESTAURANT DAY v sobotu 3. září PODRUHÉ v Jablonci nad Nisou!
Akci pořádá Jizerský filmový spolek v LETNÍM KINĚ. Velká „žranice“ odstartuje v 16.00. Ve 20.15 následuje projekce animáku pro dospělé 
Buchty a klobásy.

více

Náhled na obrázek

ROMEO A JULIE | Charles Gounod

Přímý přenos z Met NY
Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako Otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salzburském festivalu v roce 2008.

více

Náhled na obrázek

ROZDÁVÁME PLAKÁTY!

21.8. | 14:30 – 20:00
Vyberte si zdarma z velkého množství filmových plakátů v horním foyer kina Radnice!

více

Náhled na obrázek

RUSALKA | Antonín Dvořák

Přímý přenos z Met NY
V roli Rusalky si Kristine Opolais vydobyla první mezinárodní uznání. Novou inscenaci Dvořákovy pohádkové opery o Rusalčině tragickém osudu vytvořila Mary Zimmerman a řídit ji bude Sir Mark Elder. V roli prince, který si získá Rusalčino srdce, uvidíme Brandona Jovanoviche, Cizí kněžnu ztvární Katarina Dalayman, jako Vodník se představí Eric Owens a v roli Ježibaby uvidíme Jamie Barton.

více

Náhled na obrázek

RŮŽOVÝ KAVALÍR | Richard Strauss

Přímý přenos z Met NY
Nový Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, jehož Falstaff slavil při své premiéře v Met v roce 2013 velký úspěch, nahrazuje v Metropolitní opeře inscenaci z roku 1969. Straussovo košaté veledílo bude dirigovat Sebastian Weigle. Renée Fleming ztvární Maršálku, jednu ze svých životních rolí. V severoamerické premiéře se jako její mladý titulní hrdina Oktavián představí mezzosopranistka Elina Garanča. Barona Ochse ztvární Günther Groissböck, Sofii Erin Morley, metropolitní debut čeká v roli Faninala na Marcuse Brücka a italského pěvce si zazpívá Matthew Polenzani. Tato inscenace Růžového kavalíra vznikla v koprodukci s britskou Royal Opera House - Covent Garden a italským Teatro Regio di Torino.

více

Náhled na obrázek

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL

Nová adaptace ze stáje DC Comics. Je to dobrý pocit, být ten zlý… Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě odpykávají své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. V hl. rolích Margot Robbie, Cara Delevingne, Joel Kinnaman, Jared Leto, Will Smith, Scott Eastwood a další. 

více

Náhled na obrázek

SMRT VE TMĚ

Hororový thriller. Tři mladí zloději, kteří se živí perfektně naplánovaným vykrádáním domácností, se vloupají do domu bohatého slepce s vidinou dokonalé loupeže a velkého zisku. Místo toho se ale ocitají v boji o holý život… 

více

Náhled na obrázek

STAR TREK: DO NEZNÁMA

Pokračování slavné sci-fi série. Posádka lodi Enterprise bude čelit vůbec největší výzvě, která se před ní dosud objevila. Co na tom, že kapitán Pickard je mimořádně odvážný, a Spock všechno ví, když oba přišli o všechno… 

více

Náhled na obrázek

STRAŠIDLA

Nová rodinná komedie Zdeňka Trošky vypráví o strašidelné rodině hejkala Huga, která se nechce vystěhovat ze svého domu. Členové rodiny jsou tedy přinuceni adaptovat se do běžného života obyčejných smrtelníků. Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací… Hrají: Bronislav Kotiš, Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Carmen Mayerová, Tereza Bebarová, Matěj Hádek, Karel Dobrý, Anna Polívková, Petr Nárožný, Václav Postránecký a další. 

více

Náhled na obrázek

TAJNÝ ŽIVOT MAZLÍČKŮ

Rodinná animovaná komedie od tvůrců filmu Já, padouch. Co dělají vaši domácí mazlíčci, když nejste doma? Asi byste se divili. Například zachraňují kamaráda, který shodou nešťastných náhod skončil v útulku. Vězte, že třeba takoví psi mají nápady, které rozhodně nejsou pro kočku. A co teprve bílí králíci! 

více

Náhled na obrázek

TRISTAN A ISOLDA | Richard Wagner

Přímý přenos z Met NY
Sezonu 2016-2017 zahájí nová inscenace Wagnerova Tristana a Isoldy pod taktovkou Sira Simona Rattlea, která bude jeho debutem v projektu Live in HD. Nina Stemme bude zpívat Isoldu, jednu ze svých stěžejních rolí, kterou ztvárnila v nejlepších operních domech po celém světě. Jejím Tristanem bude australský hrdinný tenor Stuart Skelton, který v Met v roce 2013 zpíval Siegfrieda v tetralogii Prsten Nibelungův. Dále se na scéně objeví Ekaterina Gubanova v roli Brangäne a Jevgenij Nikitin jako Kurwenal (oba své role ztvární v Met poprvé). René Pape bude opět zpívat krále Marka, což je role, která mu přinesla skvělé ohlasy již ve třech předcházejících sezonách v Met. Inscenace Mariusze Trelińského, který v roce 2015 v Met režíroval dvojprogram Jolanty a Modrovousova hradu, vznikla v koprodukci s Festspielhausem v Baden-Badenu, Teatr Wielki – Polskou národní operou a čínským Velkým národním divadlem v Pekingu.

více

Náhled na obrázek

TÝPCI A ZBRANĚ

Akční komedie v režii Todda Phillipse (Pařba ve Vegas). Píběh dvou mladíků - obchodníků se zbraněmi, Davida Packouziho (Miles Teller) a Efraima Diveroliho (Jonah Hill), kteří získali zakázku od Pentagonu na dodávku zbraní americkým spojencům v Afghánistánu. Oba hrdinové ale o tomhle nevědí ani to nejmenší, a tak začnou improvizovat a brzy se jim všechno vymkne z rukou. V sázce jsou miliony dolarů, hromada zbraní a nakonec i život. Naštvat americkou vládu nebo afghánské válečníky totiž není žádná sranda. 

více

Náhled na obrázek

UČITELKA

Autorská dvojice, scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk, se poprvé spojila s producentskou společností Offside Men (Ondřej Zima a Jan Prušinovský), která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se odehrává na konci 80. let. Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru…

více