Připravujeme...

Náhled na obrázek

DOBA LEDOVÁ: MAMUTÍ DRCNUTÍ

Pátý díl jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií, ve které potkáme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových! Ledová událost roku! Scratchova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které promění a ohrozí ledový svět…

více

Náhled na obrázek

DON GIOVANNI | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
Simon Keenlyside v Met poprvé ve své kariéře ztvární roli zatvrzelého hříšníka Dona Giovanniho v inscenaci Michaela Grandage, který za ni získal Tony Award. Za dirigentským pultem stane šéfdirigent Met Fabio Luisi a na scéně se dále objeví Hibla Gerzmava v roli Donny Anny, Malin Byström jako Donna Elvíra, Serena Malfi jako Zerlina, Adam Plachetka jako Leporello, Matthew Rose jako Masetto, Kwangchul Youn jako Komtur a poprvé se v Live in HD objeví Rolando Villazón v roli Dona Ottavia.

více

Náhled na obrázek

EVŽEN ONĚGIN | Petr Iljič Čajkovskij

Přímý přenos z Met NY
Anna Netrebko opět vystoupí v jedné ze svých stěžejních rolí - jako upřímná Taťána v Čajkovského operní adaptaci slavného Puškinova románu. Titulní roli Evžena Oněgina, který si až příliš pozdě uvědomí, že neměl odmítnout lásku mladé a nevinné dívky, ztvární Dmitrij Hvorostovsky. V obnovené inscenaci Deborah Warner, která v Metropolitní opeře zahajovala sezonu 2013-2014, za dirigentským pultem stane hudební ředitel Glyndebournského operního festivalu Robin Ticciati. V roli Oněginova přítele a posléze soka Lenského se představí Alexej Dolgov, Taťáninu sestru Olgu bude zpívat Elena Maximova a knížete Gremina slovenský basista Štefan Kocán.

více

Náhled na obrázek

HEIDI, DĚVČÁTKO Z HOR

Dobrodružný rodinný film na motivy klasického díla světové literatury od Johanny Spyriové. Heidi je malé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem uprostřed švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Bezstarostným dnům je však konec ve chvíli, kdy teta Dete odveze Heidi do Frankfurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce ze zámožné rodiny…

více

Náhled na obrázek

HLEDÁ SE DORY

V animovaném rodinné filmu se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové… 

více

Náhled na obrázek

IDOMENEO | Wolfgang Amadeus Mozart

Přímý přenos z Met NY
James Levine bude řídit orchestr Metropolitní opery v obnovené inscenaci Mozartova Idomenea, která se na jeviště vrací po více než deseti letech. Děj opery je zasazen do doby následující po trojské válce. V klasické incenaci Jean-Pierre Ponnellea se v titulní roli objeví Matthew Polenzani, jako Elektra vystoupí Elza van den Heever, Iliu ztvární Nadine Sierra, Idamanteho Alice Coote a Arbaka Alan Opie.

více

Náhled na obrázek

JASON BOURNE

Agent bez minulosti Jason Bourne se vrací, aby konečně z posbíraných střípků své životní mozaiky sestavil ucelený obraz. Právě tomu se ale bude spousta lidí snažit za každou cenu zabránit. K režii akční série se vrací Paul Greengrass, v hlavní roli opět Matt Damon. Dále hrají: Stiles, Alicia Vikander, Vincent Cassel, Tommy Lee Jones a další.

více

Náhled na obrázek

JULIETA

Nový snímek Pedro Almodóvara (Vše o mé matce, Mluv s ní). Julieta žije sama se svou dcerou Antíou poté, co do jejich šťastného života krutě zasáhl osud. Film vypráví o komplexu viny a nepochopitelných tajemstvích, která nás vedou k tomu, že lidi, které milujeme, vymažeme ze svých životů, jako by nikdy neexistovali…

více

Náhled na obrázek

KROTITELÉ DUCHŮ

Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí! Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! V hl. rolích Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones, Charles Dance, Michael Kenneth Williams, Chris Hemsworth a další.

více

Náhled na obrázek

LA TRAVIATA | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Sonja Jončeva se divákům Live in HD konečně představí jako nešťastná kurtizána Violetta Valéry, což je role, která jí získala mimořádné uznání. Jejím milencem Alfredem bude nadějný americký tenorista Michael Fabiano. Jednu ze svých nejslavnějších rolí, Alfredova neoblomného otce Giorgia Germonta, si zopakuje Thomas Hampson v obnovené inscenaci Willyho Deckera a pod taktovkou hudebního šéfa San Francisco Opera Nicoly Luisottiho.

více

Náhled na obrázek

LÁSKA Z DALEKA | Kaija Saariaho

Přímý přenos z Met NY
Letošní sezonu bude v Met poprvé uvedena variace na středověkou romanci skladatelky Kaijy Saariaho L’amour de loin (Láska zdaleka), která je jednou z nejoceňovanějších oper současnosti. Světovou premiéru měla na Salzburském festivalu v roce 2000. Inscenaci vytvořil Robert Lepage v koprodukci s L´Opéra de Québec, kde měla loni v létě úspěšnou premiéru. Na inscenaci spolupracovalo studio Ex Machina. Ve svém debutu se v Met představí finská dirigentka Susanna Mälkki. Susanna Phillips vystoupí v roli Clémence, Eric Owens v roli Jaufrého a Tamara Mumford bude zpívat Poutníka, který doručuje jejich milostná psaní.

více

Náhled na obrázek

MATRIX

31.7. | 21:15 | Letní kino
Přelomové kultovní akční sci-fi bratrů (dnes již sester) Wachovských. Originální scénář, působivý vizuál, snímek řemeslně brilantně vybroušený do nejmenších detailů. 

více

Náhled na obrázek

MONTENEGRO

Andjela je studentka dokončující studia ze sociologie. Rozhodne se podniknout zajímavou a riskantní cestu do Černé Hory ve společnosti své dlouholeté kamarádky a dvou neznámých mladíků v rámci svého diplomového sociálního experimentu. Ten jí v konečném důsledku ukáže, že život nemusí být nutně řízen rozumem... 

více

Náhled na obrázek

NABUCCO | Giuseppe Verdi

Přímý přenos z Met NY
Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj repertoár o další roli. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery, Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v Met v roce 2011 debutoval.

více

Náhled na obrázek

NICK CAVE: ONE MORE TIME WITH FEELING

8.9. | 20.30 | Junior
Kapela Nick Cave & the Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree.
Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání – jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling.
Snímek je nejen detailním ‚making of‘ zaznamenávajícím vznik desky, ale také hlubokou osobní zpovědí Nicka Cavea, kterého v létě 2015 zasáhla tragická smrt jeho 15letého syna. Výsledkem je ‚drsný, syrový a křehký‘ hudební dokument, v němž zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely. Hudba je protkaná rozhovory, zákulisními záběry i Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami.
Zářijová premiéra filmu je o to exkluzivnější, že jí nebude předcházet vydání žádného singlu z alba. 

více

Náhled na obrázek

PIKNIK

10.8. | 19:30 | Letní kino
Léto patří pohodě a netradičním zážitkům! Nově nabízíme spojení dobrého jídla a filmu v areálu letního kina. Piknik se uskuteční na trávníku před plátnem. Laskominy všeho druhu zajistí kavárna Pokec. Doporučujeme vzít si vlastní deku. Deky také půjčujeme, ovšem pouze v omezeném množství.
Po setmění následuje projekce:
10.8. | 21:00 ► TAKOVÍ NORMÁLNÍ ZABIJÁCI
Vstupné dobrovolné.

více

Náhled na obrázek

ROMEO A JULIE | Charles Gounod

Přímý přenos z Met NY
Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako Otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salzburském festivalu v roce 2008.

více

Náhled na obrázek

RUSALKA | Antonín Dvořák

Přímý přenos z Met NY
V roli Rusalky si Kristine Opolais vydobyla první mezinárodní uznání. Novou inscenaci Dvořákovy pohádkové opery o Rusalčině tragickém osudu vytvořila Mary Zimmerman a řídit ji bude Sir Mark Elder. V roli prince, který si získá Rusalčino srdce, uvidíme Brandona Jovanoviche, Cizí kněžnu ztvární Katarina Dalayman, jako Vodník se představí Eric Owens a v roli Ježibaby uvidíme Jamie Barton.

více

Náhled na obrázek

RŮŽOVÝ KAVALÍR | Richard Strauss

Přímý přenos z Met NY
Nový Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, jehož Falstaff slavil při své premiéře v Met v roce 2013 velký úspěch, nahrazuje v Metropolitní opeře inscenaci z roku 1969. Straussovo košaté veledílo bude dirigovat Sebastian Weigle. Renée Fleming ztvární Maršálku, jednu ze svých životních rolí. V severoamerické premiéře se jako její mladý titulní hrdina Oktavián představí mezzosopranistka Elina Garanča. Barona Ochse ztvární Günther Groissböck, Sofii Erin Morley, metropolitní debut čeká v roli Faninala na Marcuse Brücka a italského pěvce si zazpívá Matthew Polenzani. Tato inscenace Růžového kavalíra vznikla v koprodukci s britskou Royal Opera House - Covent Garden a italským Teatro Regio di Torino.

více

Náhled na obrázek

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL

Nová adaptace ze stáje DC Comics. Je to dobrý pocit, být ten zlý… Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě odpykávají své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. V hl. rolích Margot Robbie, Cara Delevingne, Joel Kinnaman, Jared Leto, Will Smith, Scott Eastwood a další. 

více

Náhled na obrázek

SEZNAMKA

Letní romantická komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby – internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Zuzana Kajnarová, Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Lukáš Pavlásek a další. 

více

Náhled na obrázek

TAKOVÍ NORMÁLNÍ ZABIJÁCI

Kultovní road movie o dvou milencích, z nichž společnost udělala zabijáky a sdělovací prostředky superstars.
V polovině 90. let si režisér Oliver Stone z pozice „svědomí Ameriky“ vskutku nepřikrášleným způsobem ulevil na účet senzacechtivých médií a oveček, které jim naslouchají. Autorem původního scénáře je Quentin Tarantino. V hl. rolích Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones a další.

více

Náhled na obrázek

TRISTAN A ISOLDA | Richard Wagner

Přímý přenos z Met NY
Sezonu 2016-2017 zahájí nová inscenace Wagnerova Tristana a Isoldy pod taktovkou Sira Simona Rattlea, která bude jeho debutem v projektu Live in HD. Nina Stemme bude zpívat Isoldu, jednu ze svých stěžejních rolí, kterou ztvárnila v nejlepších operních domech po celém světě. Jejím Tristanem bude australský hrdinný tenor Stuart Skelton, který v Met v roce 2013 zpíval Siegfrieda v tetralogii Prsten Nibelungův. Dále se na scéně objeví Ekaterina Gubanova v roli Brangäne a Jevgenij Nikitin jako Kurwenal (oba své role ztvární v Met poprvé). René Pape bude opět zpívat krále Marka, což je role, která mu přinesla skvělé ohlasy již ve třech předcházejících sezonách v Met. Inscenace Mariusze Trelińského, který v roce 2015 v Met režíroval dvojprogram Jolanty a Modrovousova hradu, vznikla v koprodukci s Festspielhausem v Baden-Badenu, Teatr Wielki – Polskou národní operou a čínským Velkým národním divadlem v Pekingu.

více

Náhled na obrázek

UČITELKA

Autorská dvojice, scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk, se poprvé spojila s producentskou společností Offside Men (Ondřej Zima a Jan Prušinovský), která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se odehrává na konci 80. let. Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru…

více

Náhled na obrázek

ZHASNI A ZEMŘEŠ

Horor. Když Rebecca odešla z domova, myslela si, že za sebou nechala i své strachy z dětství. Když v době dospívání zhasla, nebyla si nikdy úplně jistá, co je skutečné a co není a nyní její bratříček Martin prožívá stejně nevysvětlitelné a děsivé události. Životy všech jsou v ohrožení… jakmile se zhasnou světla. 

více