Připravujeme...

Náhled na obrázek

AQUAMAN

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa – Hra o trůny), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen…králem. 

více

Náhled na obrázek

ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU

Sveřepí galové se vracejí! Tentokrát budou Asterix a Obelix hledat nástupce druida Panoramixe, který již není nejmladší a chce své řemeslo předat dál. 

více

Náhled na obrázek

BALKÁNSKÝ MASAKR PAINTBALLOVOU PISTOLÍ

Zneklidňující snímek ve kterém se team-buildingový víkend v přírodě změní v boj o život. 

více

Náhled na obrázek

BEAUTIFUL BOY

Osmnáctiletý Nic má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací. 

více

Náhled na obrázek

BOHEMIAN RHAPSODY

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především jejího frontmana Freddieho Mercuryho.
 

více

Náhled na obrázek

BUMBLEBEE

Charlie je obyčejná osmnáctiletá holka, která právě k narozeninám dostala své první auto. Jenže ten žlutý „Brouk“ není obyčejná ojetina, ale Bumblebee, který se v téhle podobě ukrývá nejen před lidmi, ale i ostatními Transformers. 

více

Náhled na obrázek

CARAVAGGIO - DUŠE A KREV

Dostal jméno vynikajícího florentinského umělce a jednoho z archandělů. Jeho talent mu předurčil úspěch, věčný souboj s vnitřními démony mu však nedovolil si ho užívat příliš dlouho. Jeho cesta z Milána na Maltu není výpovědí pouze o čtyřicítce obrazů, ale také o Caravaggiově ustavičném hledání svobody a sebe sama uvnitř své tvorby. Mistr světla a temnoty dostává v italském snímku hlas britského herce Jasona Flemynga (Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k) a jeho podvědomí originální hudební podobu od Mattea Curralloa. Špičkové obrazové zpracování nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zblízka svůdný půvab Caravaggiových obrazů, ocenit jeho typické kontrastní linie a poznat v obličejích jeho biblických postav známé tváře lehkých žen a žebráků. 

více

Náhled na obrázek

CESTA VEDE DO TIBETU

Unikátní, mezinárodními cenami ověnčený dokument z roku 1954 zachycuje architektonické památky, život Tibeťanů i setkání s devatenáctiletým dalajlámou Tändzinem Gjamcchem i pančhenlámou Čhökji Gjalcchänem. Vypráví o nelidských podmínkách při stavbě gigantického díla, silniční magistrály, z Tibetu přes nejvyšší hory světa. V roce 1955 snímek získal ocenění na festivalech v Benátkách a v Karlových Varech. Na konci 50. let byl cenzurou zakázán. 

více

Náhled na obrázek

CREED II

Druhý díl boxerského sequelu, ve které se znovu objeví nejen syn zesnulého Apollo Creeda Adonis, ale i Ivan Drago, a Rocky Balboa. 

více

Náhled na obrázek

ČERTÍ BRKO

Obyvatelé městečka Pytlov, kteří tu žijí běžným životem, možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje kouzelné Čertí brko, které však jednoho dne přestane fungovat.  

více

Náhled na obrázek

DOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDECH

Pokračování úspěšného seriálu České televize v podobě celovečerního filmu. 

více

Náhled na obrázek

EWA FARNA 10: NEZNÁMÁ ZNÁMÁ

Dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu. V tomto období se ale po dlouhých 10 letech zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím. Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Nic nepíše lepší scénář, než život sám. 

více

Náhled na obrázek

FANTASTICKÁ ZVÍŘATA: GRINDELWALDOVY ZLOČINY

Druhý z pěti zbrusu nových dobrodružství z kouzelnického světa J. K. Rowlingové. 

více

Náhled na obrázek

GORDON A PADDY

Stárnoucí ropušák Gordon a malá myška Paddy coby policejní vyšetřovatelé nebezpečného případu.
 

více

Náhled na obrázek

GRINCH

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi a mezi nimi všemi vyniká právě Grinch 

více

Náhled na obrázek

KNIHA OBRAZŮ

Obrazový esej o odcizení a agresi současného světa v režii Jean-Luc Godarda.
 

více

Náhled na obrázek

LUKÁŠ ČERNÝ: S TUŽKOU Z JABLONCE DO TATER, NEJEN VLAKEM

Lukáš Černý se narodil 9. dubna 1984 v Jablonci nad Nisou. Základní školu navštěvoval v Praze a už v této době pozorně sledoval krajinu kolem sebe a snažil se přenést na papír svůj pohled a poznatky, zatím jen obyčejnou tužkou nebo pastelkami.
Po úspěšném absolvování obchodní akademie v Praze a VOŠ Hospodářské v Liberci začal pracovat v administrativě a personalistice, ve které působí dodnes, malování a kreslení však zůstal po celou tuto dobu věrný. Narůstající zájem o co nejvěrohodnější zachycení stále se měnících barev a stínů v krajině ho posouval vpřed. Jeho inspirací se stala hlavně krajina Jizerských hor.
Jako amatérský pozorovatel meteorologie byl fascinován oblohou a tvary oblaků, které ilustroval ve svých každodenních záznamech o počasí v letech 2001 – 2015
V letech 2014 – 2016 navštěvoval večerní kurzy malování v jabloneckém ateliéru akademické malířky Blanky Brožové. Zde jeho malování a kreslení nabralo nový směr. Pustil se do nových technik malování a větších formátů (malba a kresba suchým pastelem a malba akrylem na plátno). Umělecká tvorba z této doby, se již začala objevovat na regionálních výstavách a vernisážích.
V současné době provozuje ateliér Pod Lucernou v ul. Chelčického v Jičíně, a zastihnete ho také v Janově nad Nisou, kde trvale žije. 

více

Náhled na obrázek

MARY POPPINS SE VRACÍ

Ačkoliv jsou Michael i Jana už dospělí, Mary Poppins se vrací, aby jim pomohla znovu nalézt ztracenou radost a štěstí.
 

více

Náhled na obrázek

MIMI & LÍZA: ZÁHADA VÁNOČNÍHO SVĚTLA

Pásmo animovaných filmů pro děti (4-8 let).
Mimi a Líza jsou nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se však umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, jen to zkusit… Pásmo krátkých animovaných filmů pro malé děti a jejich rodiče o neobyčejném přátelství dvou malých holčiček. 

více

Náhled na obrázek

MRTVÝ MUŽ

Existenciální psychedelický western Jima Jarmusche Mrtvý muž sleduje homérské putování mladého muže napříč americkým západem devatenáctého století. Těžce zraněný a bloudící William Blake (Johnny Depp) potká odvrženého indiána jménem Nikdo (Gary Farmer). Navzdory Blakeově přirozené povaze jej okolnosti přetváří v pronásledovaného psance, zabijáka a člověka, kterému život pomalu protéká mezi prsty. V dalších rolích excelují Gabriel Byrne, Iggy Pop, John Hurt nebo Robert Mitchum. Autorem legendárního soundtracku je Neil Young. 

více

Náhled na obrázek

NA STOJÁKA V KINĚ

Zepředu i zezadu ve formátu 17D
Nejzábavnější podzimní nabídka kin proběhne Na Stojáka a v úplně novém exklusivním formátu 17D. 17 debilů a mikrofon.  

více

Náhled na obrázek

PAT A MAT: ZIMNÍ RADOVÁNKY

Pat a Mat, jak již jsme zvyklí, přináší zábavu na ostří šroubováku a legraci až se hřebíky budou prohýbat. Doma to raději nezkoušejte! 

více

Náhled na obrázek

PATERSON

Paterson (Adam Driver) je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky konverzací. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou (Golshifteh Farahani). Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání. Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech. 

více

Náhled na obrázek

ROK OPICE

Rok opice je osvěžující koktejl umíchaný ve žhavém balkánském kotli. 

více

Náhled na obrázek

S LÁSKOU VINCENT

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci.

více

Náhled na obrázek

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V ZEMI ZRCADEL

V dalším pokračování populární animované série se střetne svět kouzel a kouzelníků s králem Haraldem, který se rozhodne zbavit svět veškeré magie a čar. Dokáže mu v tom někdo zabránit? Naštěstí je zde odvážná Gerda a po jejím boku překvapivě i Sněhová královna, se kterou Gerda dosud neměla nejlepší zkušenosti. 

více

Náhled na obrázek

SPIDER-MAN: PARALELNÍ SVĚTY

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. 

více

Náhled na obrázek

THE DOORS LIVE AT THE BOWL '68: 50TH ANNIVERSARY CELEBRATION

Píše se 5. 7.1968 a The Doors nastupují na pódium legendárního Hollywood Bowl, aby odehráli svůj nejslavnější koncert. 

více

Náhled na obrázek

TOMAN

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy.
Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká.
Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo.
 

více

Náhled na obrázek

ÚTĚK

Alicja utrpěla ztrátu paměti. Po dvou letech se vrací ke své rodině - podaří se ji vrátit do jejího původního života? 

více

Náhled na obrázek

UTOP SE, NEBO PLAV

Komedie o tom, že sny se mohou plnit, odehrávající se v prostředí mužských akvabel.
 

více

Náhled na obrázek

VÁNOCE A SPOL.

Co se stane, když těsně před Štědrým dnem přijde Santa naráz o skřítky připravující dárky? Všichni totiž najednou záhadně onemocní. Je to naprostá katastrofa, kterou musí Santa zachránit neplánovaným výletem pro léky až na Zemi, kde na něj číhají nečekané překážky, hlavně v podobě nic nechápajících lidí. 

více

Náhled na obrázek

VDOVY

Příběh žen, kterým po jejich zesnulých mužích zůstaly jen dluhy a ony se musí prát o přežití. 

více

Náhled na obrázek

VE SPÁRECH ĎÁBLA

Pokud se proces vymítání ďábla nedokončí, zlo si hledá novou schránku. O tom, zda je to skutečně pravda se přesvědčí mladá lékařka Megan Reedová.  

více

Náhled na obrázek

ZÁHADA SILVER LAKE

Halucinogenní výlet po LA od režiséra filmu Neutečeš. 

více

Náhled na obrázek

ZKÁZA DEJVICKÉHO DIVADLA

Exkluzivní předpremiéra celého seriálu Zkáza Dejvického divadla pouze jediný večer - v kinech ve středu 27. února 2019! 

více

Náhled na obrázek

ZNOVU VE HŘE

Nikdy není pozdě začít znovu! 

více

Náhled na obrázek

ZRODILA SE HVĚZDA

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu „Zrodila se hvězda“ hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradley Coopera („Americký sniper“, „Špinavý trik“, „Terapie láskou“) je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Stefani Germanotta/Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony.
 

více