A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

Náhled na obrázek VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD Přehrát trailer
Originální název: Vlk z královských Vinohrad
Žánr: komedie | drama
2016 | CZ/SK/FR | Česky | 68 min. | MP
Distributor: Artcam
Režie: Jan Němec
Hudba: Dominik Dolejší
Hrají: Jiří Mádl, Karel Roden, Martin Pechlát, Tatiana Pauhofová, Gabriela Míčová, Markéta Janoušková, Jiří Menzel, Jiří Bartoška
Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce (Démanty noci, O slavnosti a hostech, Toyen) a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti. „Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i falzifikáty. To, co bude ve filmu, se skutečně stalo a John Jan to skutečně prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul.” (Jan Němec). Hlavní roli mladého režiséra si zahrál Jiří Mádl, alter ego vypravěče si zahrál Karel Roden.
 

Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce volně vychází z autorovy publikace Nepodávej ruku číšníkovi a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti. „Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i fa... (více)