A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

SLADKÝ ŽIVOT

Náhled na obrázek SLADKÝ ŽIVOT Přehrát trailer
Originální název: La Dolce vita
Žánr: drama
1960 | IT | anglicky, italsky s titulky | 167 min. | MP
Distributor: Pannonia Entertainment
Režie: Federico Fellini
Hudba: Nino Rota
Hrají: Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Anouk Aimée, Yvonne Furneaux, Magali Noël, Alain Cuny, Riccardo Garrone, Ida Galli, Lex Barker, Annibale Ninchi, Jacques Sernas, Nadia Gray, Adriano Celentano, Italo Zingarelli, Alfredo Rizzo, Umberto Orsini, Leopoldo S
Film Sladký život, v originále La Dolce vita, prostřednictvým několika navazujících příběhů sleduje týdenní události v životě bulvárního paparazzi Marcella Rubiniho žijícího v Římě. Ten se střetává s mravy vyšších kruhů italské společnosti, a i když byl původně seriózním a čestným mužem, podléhá hýřivému životu plnému velkolepých večírků, erotických hrátek i skandálů. Nejúspěšnější film italského reřiséra Federica Felliniho.

Italský film Sladký život režiséra Federica Felliniho je jedním z nejvýznamnějších děl světové filmové produkce posledních let. Není sevřeným filmovým dramatem, ale v podstatě řadou volně spojených příběhů a epizod, s nezvyklou otevřeností popisujících mravní rozklad vyšších společenských kruhů kapitalistické Itálie. Jeho ústřední postavou je novinář Ma... (více)