A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

KUPŘEDU LEVÁ

Náhled na obrázek KUPŘEDU LEVÁ Přehrát trailer
Originální název: Vorwärts immer!
Žánr: komedie
2017 | DE | německy s titulky | 98 min. | MP12
Distributor: Film Europe
Režie: Franziska Meletzky
Hrají: Jörg Schüttauf, Josefine Preuß, Jacob Matschenz, Marc Benjamin, Steffen Scheumann, André Jung, Alexander Schubert, Hedi Kriegeskotte, Devid Striesow, Tom Keune, Samia Muriel Chancrin, Johannes Richard Voelkel, Christoph Glaubacker, Till Florian Beyerbach,
Pád železné opony se blíží, ale v DDR o tom ještě nic nevědí. Náznaky tání tu jsou. V jednom z berlínských divadel nacvičují satiru, v níž důležitou roli hraje generální tajemník komunistické strany Erich Honecker. Herec Otto Wolf je mu díky špičkové prostetice ze západu k nerozeznání podobný. Namísto divadelního představení ho čeká mnohem náročnější role: bude muset proniknout do ústředí strany a vydat rozkaz, který zastaví krvavý zásah proti demonstrantům. Otto totiž zjistí, že jedním z nich je i jeho dcera.

„Bláznivá komedie o herci, který se převlékne za komunistického vůdce, aby zachránil život své dcery.“ Říjen 1989. Studentka herectví Anna nečekaně otěhotní a rozhodne se opustit jednotvárný život ve východním Berlíně. Chce odejít s falešným pasem za svou matkou na západ. Annin otec je ve východním Německu uznávaný herec a imitátor komunistického p... (více)