A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

K OBLAKŮM VZHLÍŽÍME + LOVU ZDAR!

Náhled na obrázek K OBLAKŮM VZHLÍŽÍME + LOVU ZDAR! Přehrát trailer
Originální název: K oblakům vzhlížíme + Lovu zdar!
2014 | ČR | Česky | 132 min. | MP
Režie: Martin Dušek + Jaroslav Kratochvíl
K OBLAKŮM VZHLÍŽÍME
Vítězný snímek letošního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.
Pach spálených pneumatik, semišové potahy a řev motoru, to je Ráďův svět. Jeho dny bezcílně plynou – většinou je tráví drobnými opravami motoru nebo sháněním místa ještěrkáře v okolních fabrikách. Noci však patří dunícím tuningovým festivalům…
LOVU ZDAR
Dokumentární esej představuje svéráznou trojici mužů, kterou spojuje vášeň pro lov. Myslivost pojímá každý z nich po svém a diváka vábí na exotickou safari, na parohatou sbírku trofejí či na posed v lese. V obecnosti je však film hlubším zamyšlením nad motivy člověka – lovce, který bohorovně rozhoduje o životě a smrti. S vtipným nadhledem se mu současně daří stopovat tenoučkou hranici mezi vznešenou vášní pro sběr trofejí a obyčejným fetišismem.

K OBLAKŮM VZHLÍŽÍME Pach spálených pneumatik, semišové potahy a řev motoru, to je Ráďův svět. Oddaný milovník tuningu tráví se svým rozpadajícím se Fordem více času než se střídajícími se přítelkyněmi, jejichž společná záliba v nalepovacích nehtech není náhodná. Ráďovy dny bezcílně plynou - většinou je tráví drobnými opravami motoru nebo sháněním ... (více)