A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ

Náhled na obrázek GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ Přehrát trailer
Originální název: The Grand Budapest Hotel
Žánr: komedie | drama
2014 | VB/NE | anglicky s titulky | 100 min. | MP12
Režie: Wes Anderson
Hrají: Ralph Fiennes, Tony Revolori, Saoirse Ronan, F. Murray Abraham, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Edward Norton, Léa Seydoux, Jude Law, Owen Wilson, Bill Murray, Tilda Swinton, Adrien Brody, Harvey Keitel, Jason Schwartzman
Nový film skvělého Wese Andersona (Život pod vodou, Až vyjde měsíc) nabízí šestihvězdičkovou zábavu, která žánrově plynule přechází mezi akční komedií, dramatem, romancí, detektivkou i groteskou, to vše v odzbrojujícím tempu, které pomáhají udržovat jak režisérovi oblíbení herci (Bill Murray, Jason Schwartzman, Adrien Brody), tak i hvězdní „nováčci“ (Jude Law, Ralph Fiennes, Saoirse Ronan, Willem Dafoe a další). Přidejte k tomu bezbřehou režisérovu invenci, díky níž si ani na chvíli nemůžete být jistí, co vás v další vteřině čeká, a vyjde vám, že opominout tenhle originální a zábavný film by byla přímo grandiózní chyba.

Svérázní a nevšední bývají hrdinové hravých komedií Wese Andersona. Nejinak je tomu u jeho nejnovějšího filmu Grandhotel Budapešť, i když by se mohlo zdát, že upjatý vrchní vrátný luxusního hotelu je světlou výjimkou. Jenže dalším pravidlem Andersenových filmů je, že zdání klame, a to platí i tentokrát. A když už jsme u těch režisérových zásad – býv... (více)